جعبه نوشته

دانشمندان چینی دو نوع ویروس کرونا کشف کردند

  • تاریخ : 8th مارس 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 434 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای دانشمندان چینی دو نوع ویروس کرونا کشف کردند بسته هستند

به گزارش رسانه های چین، این گروه که نتایج تحقیقات خود را در یکی از مجله های این کشور به نام National Science Review منتشر کرده است می گوید: ژن های ۱۰۳ نمونه ویروس را تجزیه و تحلیل کرده است و همه به غیر از دو مورد را می توان در دو نوع« L و S » طبقه بندی کرد.

این گروه می گوید: نوع L که ۷۰ درصد نمونه ها را شامل می شود، «تهاجمی تر» از نوع S است، نوع S قدیمی تر از نوع L است و ویژگی ژن های آن نزدیکتر به ویروسی است که در خفاش ها تشخیص داده شده است.

این گروه اعلام کردند هنوز مشخص نیست چطور نوع L از نوع S تکامل یافته و سمی تر شده است.

دانشمندان چینی همچنین می گویند که بیماران عمدتا به یکی از این دو نوع ویروس آلوده شده اند اما دو نفر از جمله یک بیمار آمریکایی که به شهر ووهان چین سفر کرده بود، احتمالا به هر دو نوع ویروس آلوده شده است.

این گروه از دانشمندان چینی به لزوم مطالعه بیشتر بر روی ژن های این ویروس اشاره کرده و هشدار می دهند که ممکن است این ویروس جهش های ژنتیکی بیشتری بکند.

در حال حاضر افزون بر ۱۰۶ هزار تن در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد حدود ۸۱ هزار تن آنها در چین هستند، این ویروس همچنین تا کنون جان سه هزار و ۶۰۰ تن را گرفته است این رقم در چین هم سه هزار و ۹۷ نفر اعلام شده است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  معاون وزارت بهداشت: قانون آزمون‌ آنلاین با نظردانشگاه‌ها تدوین شود

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.