جعبه نوشته

دمای ۳۵ درجه اتاق موجب از بین رفتن ویروس کرونا نمی‌شود

  • تاریخ : 9th مارس 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 397 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای دمای ۳۵ درجه اتاق موجب از بین رفتن ویروس کرونا نمی‌شود بسته هستند

سید مسعود هوشمند روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، در خصوص برخی از مطالبی که در خصوص دمای اتاق برای غیر فعال کردن ویروس کرونا در حال نشر است، افزود: مطالعات بسیاری بر روی  ویروس جدید  کرونا انجام و مشاهده شده است این ویروس در دمای ۴ درجه خیلی بهتر و تا ۲۸ روز بر روی هر سطحی زندگی می کند، اما اگر درجه حرارت ۳۵ تا ۴۰ درجه بالای صفر باشد مدت زندگی این ویروس کمتر است نه اینکه از بین می رود.

وی بیان کرد: خیلی ها فکر می کنند اگر دمای اتاق را ۳۰ درجه کنند، این ویروس از بین می رود، اما این طور نیست. این کار مدت زمان زندگی این ویروس را کمتر می کند، اما از بین نخواهد برد. این ویروس در خفاش هایی که این ویروس را منتقل کرده اند چون دمای بدن آنها ۴۸ درجه بوده، زیاد با آنها کاری نداشته است.

رطوبت موجب افزایش طول عمر این ویروس می شود

هوشمند ادامه داد: غیر از درجه حرارت، رطوبت هم یکی از عوامل دیگر است. رطوبت ۵۰ درصد باعث می شود طول عمر این ویروس ها زیادتر شود. کرونا ویروس انسانی می تواند در دمای ۲۵ درجه اتاق تا ۹ روز به راحتی زندگی کند و اگر به ۳۰ درجه برسد مدت زندگی آن را کمتر می کند.

وی با اشاره به اینکه اگر دما کمتر باشد این امر می تواند تا ۲۸ روز ادامه داشته باشد، افزود: بهترین راهی که می توان این ویروس را غیر فعال کرد، مواد ضد عفونی کننده اتانول ۷۰ درصد است که ظرف یک دقیقه آن را از بین می برد یا استفاده از وایتکس برای سطوح که مدت زندگی این ویروس را کوتاهتر می کند.

  واردات یک میلیون تن کالای اساسی

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد، تاکنون به بیش از ۱۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.