جعبه نوشته

آغاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها از هفته آینده

  • تاریخ : 13th مارس 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 442 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای آغاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها از هفته آینده بسته هستند

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو بدون آزمون و فقط براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای مهرماه سال ۱۳۹۹ در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شد.
تاکنون ۱۱ هزار و ۷۱۴ کد رشته محل اختصاص یافت که این رقم افزایش می یابد، در پذیرش بدون آزمون سال ۹۹ هیچ کاهشی در کد رشته محل ها و ظرفیت ها نسبت به سال ۹۸ اعمال نمی شود.
همه داوطلبان متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی و یا دیپلم) آزمون سراسری مهرماه سال ۱۳۹۹ می‌توانند دفترچه راهنمای ثبت نام و جدول کد رشته محل‌های مربوط را  در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مشاهده کنند.
داوطلبان و متقاضیان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنما در روزهای اعلام شده به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۰۰ کد رشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.
دریافت دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای تمام داوطلبان الزامی است.
داوطلبان مجاز هستند بدون توجه به نوع مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی از همه گروه‌های تحصیلی و رشته‌های مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (گروه های تحصیلی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی) نسبت به انتخاب کدرشته‌های مورد علاقه خود در یک فرم انتخاب رشته اقدام و آنها را بر اساس علاقه در اولویت‌های مورد نظر در تقاضانامه مذکور درج کنند. زیرا نحوه گزینش آنان با توجه به نوع مدرک دیپلم و همچنین رشته انتخابی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنما انجام می شود.
براساس دفترچه پذیرش بدون آزمون سال ۹۹ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، سهمیه های منطقه یک، منطقه ۲، منطقه سه، خانواده شهدا، ایثارگران ۲۵ درصد ظرفیت، ایثارگران پنج درصد ظرفیت و رزمندگان طبق قوانین و مقررات مندرج در این دفترچه اعمال می شود.
اگر داوطلبی در رشته محل‌های بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شده و در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کرده و قبول شوند، تنها می‌تواند در یک کد رشته محل به انتخاب خود، ثبت نام کرده و مشغول به تحصیل شود. به عبارت دیگر، هر داوطلب فقط مجاز به تحصیل در یک کد رشته محل خواهد بود و تحصیل همزمان در چند کد رشته محل ممنوع است.
پذیرفته شدگان دوره روزانه هر سال، اجازه پذیرش دوره روزانه سال بعد را ندارند.
با تصویب شورای سنجش و پذیرش دانشجو، ۸۵ درصد رشته‌ها از طریق سوابق تحصیلی و ۱۵ درصد باقی‌مانده توسط آزمون سراسری، دانشجو می‌پذیرند.

  کاهش کلسترول خون با چند روش ساده

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.