برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

زالی: مراسم چهارشنبه ‌سوری امسال نباید برگزار شود

به گزارش پنجشنبه‌شب دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، علیرضا زالی ضمن تشریح آخرین مصوبات این ستاد، بر عدم انجام برخی کارها مانند برگزاری چهارشنبه‌ سوری تاکید کرد و افزود: جلوی این رفتارها که ممکن است سبب افزایش بیماری در هفته پایانی سال شود نیز باید گرفته شود.
وی با اشاره به مصوبات امروز (پنجشنبه) جلسه فرماندهی مدیریت کرونا در کلانشهر تهران گفت: همچنان تاکید ما بر آگاهی‌رسانی و ارائه آموزش‌های لازم به مردم است.
او ادامه داد: استفاده از ظرفیت شبکه‌های بهداشت استان تهران به ویژه مراکز جامع سلامت برای افزایش بیماریابی و پیگیری بیماران بستری شده از اهداف اصلی ما است.
فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران خاطرنشان کرد: نکته مهم آن است که بتوانیم با مجموع بیماریابی و پیگیری بیماران یا بهبودیافتگان احتمال بروز بیماری را کاهش دهیم. هنوز هم سطح قابل قبولی از مداخلات در رابطه با تعطیلی مراکز غیر ضروری اعم از اداره‌ها و سایر مراکز را شاهد نیستیم.
زالی با اشاره به اینکه همچون سنوات گذشته هفته پایانی سال هفته پر کاری نبود، ادامه داد: از مسئولان می‌خواهیم تذکرات را جدی گرفته و فعالیت‌ها در ادارات و سایر مراکز را به حداقل برسانند. البته مراکز اصلی شهر مانند پمپ بنزین‌ها، آتش‌نشانی‌ها، مراکز ارائه‌ دهنده خدمت درمانی فعال هستند. اگر بخواهیم با همین ریتم حضور مردم در سطح شهر پیش برویم کنترل بیماری برایمان بسیار سخت خواهد بود.
وی افزود: طبق هشداری که از روزهای قبل دادیم این بیماری در شهر تهران می‌تواند رو به افزایش بگذارد، پس تنها راه کنترل بیماری و کاهش فشار به کادر درمانی، کاهش حضور مردم در شهر است.
فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران تاکید کرد: تصاویری که از کشورهایی همچون کره جنوبی به دست ما می‌رسد نشان‌دهنده افزایش تداخلات و کاهش بسیار چشمگیر حضور مردم در سطح شهر است و امیدواریم ما نیز در شهر تهران و کشور شاهد کمرنگ‌تر شدن حضور مردم در سطح شهر باشیم.

  چانه‌زنی اصناف برای تمدید ساعت فعالیت پاساژها

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)