جعبه نوشته

ساماندهی سهمیه‌های کنکور در راهروهای مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی

  • تاریخ : 14th مارس 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 378 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای ساماندهی سهمیه‌های کنکور در راهروهای مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی بسته هستند

سعیدرضا عاملی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره آخرین وضعیت ساماندهی سهمیه های کنکور اظهار داشت: این ساماندهی نیازمند فرایندهای تکمیلی است، به همین منظور، هفته آینده ملاقاتی با رییس مجلس شورای اسلامی برای بررسی مدل ساماندهی سهمیه ها خواهیم داشت. ساماندهی سهمیه ها باید دارای مدلی باشد که شرایط را برای ظرفیت حداکثری عموم متقاضیان فراهم کند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره وضعیت داوطلبان ایثارگران گفت: در این مدل داوطلبان مشمول قانون ایثارگران نباید مغفول بمانند.
عاملی همچنین با اشاره به تعیین خط مشی های این شورا برای سنجش و پذیرش دانشجو که از ۶ ماه گذشته در معاونت خط مشی گذاری این شورا کلید خورده است، خاطرنشان کرد: فرایند کارشناسی به اتمام رسیده است اما نیازمند تعامل با مجلس شورای اسلامی هستیم؛ چرا که سیاست های مربوط به کنکور مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
وی ابراز امیدواری کرد که سیاستگذاری های مربوط به سنجش و پذیرش دانشجو و ساماندهی سهمیه ها تا پایان سال جاری به سرانجام برسد.
به گزارش ایرنا، لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور آذرماه امسال از سوی وزرای علوم و بهداشت به دولت و از دولت به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تصویب ارجاع داده شد.
در این مدل، قرار است فقط سه سهمیه در کنکور اعمال شود که البته به کنکور سراسری سال ۹۹ نمی رسد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  باران کشت غلات دیم را در خراسان شمالی رونق بخشید

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.