برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

درخواست از وزیر راه و شهرسازی: انتقال مسافر به شیراز متوقف شود

در متن نامه مشترک حیدر اسکندرپور و عبدالرزاق موسوی به وزیر راه و شهرسازی آمده است: همانگونه که مستحضرید یکی از راههای انتقال ویروس کرونا در روزهای اخیر، ورود و خروج مسافران از شهرهای مختلف است.
در این نامه آورده شده است: روزانه صدها مسافر از اقصی نقاط کشور وارد شهر شیراز می‌شوند و به همین میزان مسافر از شیراز عازم شهرهای دیگر است.
شهردار و رییس شورای شهر شیراز تاکید کردند: اقدامات اساسی در روزهای اخیر (اعم از توقف خدمات مترو و اتوبوسرانی در شهر شیراز، کنترل خروجی ها و ضدعفونی و گندزدایی شهر) در حال انجام است و به دلیل کامل نشدن زنجیره اقدامات پیشگیرانه،این کارها بی اثر مانده است.
این دو مسوول شهری شیراز عنوان کرده اند: متاسفانه علیرغم مذاکرات و مکاتبات با مسوولان مربوطه درخصوص توقف حمل و نقل مسافر برون شهری که یکی از راه های گسترش و شیوع ویروس کرونا بوده، این امر تاکنون بی نتیجه مانده و موضوع به تصمیمات ملی ارجاع داده می شود، لذا تقاضا داریم این مساله از طریق هیات دولت پیگیری و اقدام لازم انجام شود.
در پایان این نامه آمده است:  تاخیر در اجرای این خواسته، شیوع گسترده ویروس کرونا در شیراز،به مخاطره افتادن بیش از پیش سلامت شهروندان را در پی خواهد داشت.
براساس آخرین آمار منتشرشده در روز شنبه (بیست و چهارم اسفند ۹۸) تعداد مبتلایان به کرونا در استان فارس به ۲۴۳ نفر رسیده است.
در مجموع ظرف ۲۴ساعت گذشته یک هزار و ۳۶۵ نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و با احتساب این افراد تعداد کل مبتلایان به ۱۲هزار و ۷۲۹ نفر رسیده است که از این تعداد ۶۱۱ نفر فوت شده‌اند و  چهار هزار و ۳۳۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

  تمدید زمان دسترسی رایگان به مقالات علمی تا پایان فروردین ۹۹

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)