جعبه نوشته

مسوولیت‌های اجتماعی اتاق‌های بازرگانی اروپا در برابر تحریم‌های ایران

  • تاریخ : 19th مارس 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 390 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای مسوولیت‌های اجتماعی اتاق‌های بازرگانی اروپا در برابر تحریم‌های ایران بسته هستند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «غلامحسین شافعی» در نامه‌ خود خطاب به «کریستوف لیتل» رییس انجمن اتاق‌های بازرگانی و صنعت اروپا (Eurochambres) نوشت: «چنان که استحضار دارید، شیوع ویروس موسوم به کووید-19 سلامتی مردم ایران را به شدت به مخاطره انداخته است. علاوه بر این، تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به شکل جدی مانع از تلاش‌ها برای تامین داروها و تجهیزات پزشکی مورد نیاز جهت مقابله موثر با شیوع این بیماری شده‌اند. این تحریم‌ها مصداق بارز نقض ابتدایی‌ترین اصول انسانی هستند».

وی ادامه داد: « انتظار می‌رود آن دسته از اتاق‌های بازرگانی که ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود را جدی می‌گیرند در راستای انجام رسالت اجتماعی خود به دولت‌های متبوعشان فشار آورند تا با کاستن از تأثیرات ناشی از تحریم‌ها، به ویژه تحریم‌های مرتبط با واردات دارو و تجهیزات پزشکی، شرایط را برای مردم ایران بهبود بخشند».

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: «قویا به این مساله باور دارم که مسایل انسانی برای شما از اهمیت فراوان برخوردار هستند. با این حال، به موازات این باور مثبت، این انتظار نیز از شما وجود دارد که شما نیز از طریق انجام مذاکرات با اتاق‌های بازرگانی اتحادیه اروپا و آگاه کردن آن‌ها نسبت به شرایط، امکان تأمین دارو و تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی برای ایران را فراهم نمایید. بی‌صبرانه منتظر اقدام عاجل و نیز دریافت نظرات شما پیرامون این مساله هستم».

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  اتکا به دانش جوانان این مرزو بوم شیرین‌ترین درس کرونا است

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.