برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

کرونا با مراعات توصیه‌های بهداشتی تا آخر فروردین مهار می‌شود

«رضا ملک زاده» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا از مردم خواست برای خاوش کردن بیماری کرونا حتما به توصیه‌های وزارت بهداشت و پزشکان را مراعات کنند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت  بر لزوم ماندن مردم در خانه تاکید کرد و گفت: مردم این موضوع را به دقت رعایت کنند و از تردد درون و برون شهری غیر ضروری به شدت خودداری کنند تا از انتشار بیماری جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: اگر مردم رعایت کنند اوج پیک بیماری کاهش پیدا می‌کند.

مردم رعایت نکنند احتمالا بیماری تا تابستان ادامه می‌یابد

ملک‌زاده بیان داشت: اگر مردم مراعات نکنند، ممکن است بیماری کرونا تا تابستان ادامه پیدا کند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: اگر مردم به توصیه‌های مسئولان گوش ندهند هم تعداد مبتلایان و هم تعداد مرگ و میر افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در صورتی که مردم همراهی نکنند، جمعیت فراوانی نیاز به بستری در بیمارستان‌ها پیدا می کنند، این کار علاوه بر عوارض قبلی، هم سبب خستگی کاردرمانی و هم اضافه شدن بار بیماری خواهد شد.

انتقال کرونا ۱۰ برابر آنفلوانزا است

ملک‌زاده با اشاره به اینکه انتقال بیماری کرونا ۱۰ برابر آنفلوانزا است، گفت: سرعت انتشار بیماری خیلی از محققان، پزشکان و سیستم بهداشتی دنیا را غافل کرده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در حال افزایش است، گفت: با تلاش کادر پزشک، تعداد مداواشدگان هم در حال افزایش است.

به گزارش ایرنا، جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور از زمان شیوع این بیماری تا دوم فروردین را  ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر اعلام کرد.

  مهلت ثبت نام جشنواره جوان خوارزمی تمدید شد

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)