جعبه نوشته

ورود طب سنتی و مکمل ظرفیتی ارزشمند برای قطع زنجیره انتقال کرونا

  • تاریخ : 27th مارس 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 409 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای ورود طب سنتی و مکمل ظرفیتی ارزشمند برای قطع زنجیره انتقال کرونا بسته هستند

دکتر محمود خدادوست روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استفاده از طب مکمل و سنتی در پیشگیری و درمان کرونا عقلانی و منطقی است و با استفاده از این ظرفیت می توان بیماری کرونا را تحلیل و بررسی علمی کرد.

وی با یادآوری این که طب سنتی و مکمل در کنار پزشکی رایج می تواند به قطع زنجیره انتقال کمک کنند، افزود: بهره گیری از این ۲ حوزه پزشکی، سبب هم افزایی در پیشگیری و درمان این بیماری خواهد شد.

متخصص طب سنتی به استفاده از طب سنتی در حوزه پیشگیری و درمان کرونا در برخی کشورها اشاره کرد و گفت: از این ظرفیت در برخی از کشورهای دنیا به خصوص چین استفاده شده و در حال بهره گیری از این ظرفیت هستند.

خدادوست تصریح کرد: نگاه کاملا جانبدارانه به حوزه خاص پزشکی، نگاه غیرعلمی و غیرعالمانه است. ما می توانیم از تمام ظرفیت های طب رایج، سنتی و مکمل استفاده کنیم تا با این بیماری مقابله کنیم.

وی افزود: تنگ نظری است که فکر کنیم نمی توان از ظرفیت های طب سنتی و مکمل برای مقابله و پیشگیری این بیماری و قطع زنجیره استفاده کنیم.

مدیرکل پیشین دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، ورود طب سنتی در این حوزه را تدبیر ارزشمند وزیر بهداشت دانست و گفت: روش های درمانی طب سنتی در تقویت سیستم ایمنی  بدن بسیار مفید است.

خدادوست افزود: تدابیر و توصیه های مورد تاییدی در روش های طب سنتی برای تقویت سیستم تنفسی وجود دارد که این ظرفیت علمی می توان به پروتکل های درمانی و بهداشتی اضافه کرد.

  دیابت مهمترین علت کاهش دید برگشت ناپذیر است

وی با یادآوری این که در حال حاضر پزشکی برای مقابله و مبارزه با این بیماری روش های متعددی را انتخاب می کند تا برای قطع زنجیره انتقال این بیماری تدبیر کنند، تصریح کرد: از زمان بروز بیماری تا حال پروتکل های درمانی، پیشگیری و قطع زنجیره انتقال هم از طریق سازمان جهانی بهداشت و نظام سلامت کشورها دائما درحال تغییر است تا خدمات بهتری ارابه شود.

مدیرکل پیشین دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت افزود: بسیاری از جنبه های این ویروس به تدریج شناخته می شود و در نتیجه روش های مقابله با این بیماری و روش های درمانی دائما در حال تغییر است.

خدادوست یادآور شد: بیماری کرونا تقریبا همه کشورهای درگیر کرده و جز بیماری های نوپدید است و برای مقابله با آن باید از تمام ظرفیت ها بهره برد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.