برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

فعالان صنفی در طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» مشارکت کامل کنند

این روزها ارکان مختلف و بخش‌های گوناگون جامعه و به ویژه کادر درمانی در سرزمین اسلامی ایران، مشغول مجاهده و ایثار هستند. مردان و زنانی که بی هیچ چشم داشتی دل در گرو سلامت و به روزی آحاد ملت دارند و در این راه از جان خود نیز گذشته‌اند.

به همین مناسبت اتاق اصناف ایران بر خود لازم دانست در بیانیه ای ضمن قدردانی از کادر بهداشتی و درمانی کشور و اهدای عالی‌ترین درودها به روح پرفتوح «شهدای سلامت» که در راه مبارزه با ویروس کرونا جان‌شان را از دست داده‌اند، بار دیگر بر لزوم همکاری و همیاری همه اقشار جامعه در مبارزه با این بیماری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تاکید کند.

در این میان، اصناف، کسبه، پیشه‌وران و بازاریان جای‌جای ایران که همواره در طول تاریخ ثابت کرده‌اند دل در گرو آبادانی و سعادت ایران و ایرانی دارند، بار دیگر وظیفه‌ای سترگ را بر دوش می‌کشند. چه آن دسته از فعالان صنفی که دوشادوش کادر درمانی کشور، جان بر کف دست نهاده در راستای تامین مایحتاج و ارزاق عمومی تلاش می‌کنند و چه آنها که از پسِ یک سال پرآشوب و سخت اقتصادی، برای تامین سلامت جامعه، محل کسب روزی خود و خانواده‌شان را تعطیل کرده‌اند، در زمره تلاش‌گرانی محسوب می‌شوند که ایجاد فضایی امن و آرام در کشور را هدف گرفته‌اند.

در همین راستا، اتاق اصناف ایران بار دیگر از عموم فعالان صنفی در سراسر کشور دعوت کرد تا با مشارکت حداکثری در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه شده، نهایت همکاری و همراهی حداکثری را داشته باشند.

  از شمال کرمانشاه تا جنوب ایلام، تحت پوشش آبیاری مدرن

اتاق اصناف ایران در این بیانیه تاکید کرد: انتظار می‌رود اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی سراسر کشور، همچون همیشه در همراهی کامل با دیگر نهادهای مرتبط نظیر سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و قوه قضاییه نسبت به تحقق این طرح اهتمام جدی داشته باشند.

در این بیانیه اتاق اصناف ایران یادآور شد: تردیدی نیست که تداوم تعطیلی واحدهای صنفی غیرضرور و ماندن در خانه‌ها برای هر یک از فعالان صنفی به منزله اقدامی ارزنده محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا،  بر اساس اعلام اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،   فاصله‌گذاری اجتماعی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن تماس‌های بین فردی است.
این تصمیم شامل شهروندانی است که فاقد علائم ظاهری ابتلا به بیماری کرونا هستند، یعنی بیمار یا مشکوک به ابتلا به کرونا نیستند اما ممکن است ناقل ویروس عامل این بیماری باشند. بر این اساس سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی برای قطع چرخه انتقال ویروس در میان مردم عادی اتخاذ شده است.
اجرای این طرح مراحل مختلف دارد که برخی از آن پیشتر اجرا شده‌ و اکنون اقداماتی دیگر بر تمهیدات گذشته افزوده می‌شود. از جمله اقدامات در چارچوب اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که تاکنون نیز اجرایی شده تعطیلی مدارس، دانشگاهها، مراکز خرید غیرضروری، اماکن ورزش عمومی و همچنین ممانعت از برپایی تجمع‌هایی مانند مراسم ختم و عروسی است.
به حداقل رساندن مسافرتهای بین‌شهری نیز از مواردی است که در اجرای این طرح پیگیری می‌شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)