برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

تشخیص کرونا در ۵ دقیقه امکان‌پذیر شد

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، به گفته محققان، سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز تولید و عرضه این بسته‌های آزمایش را به طور فوری برای موارد اضطراری صادر کرده‌ تا امکان استفاده از این بسته‌ها در مراکز درمانی تا هفته آینده فراهم شود.
این بسته آزمایش که به اندازه یک تُستر کوچک است، از فناوری مولکولی بهره می‌گیرد و نتایج منفی را نیز ظرف ۱۳ دقیقه اعلام می‌کند.
مزیت اصلی این بسته آزمایش امکان استفاده از آن در محیط‌های خارج از بیمارستان و محل‌های شیوع بیماری است.
البته به گفته تولید کنندگان، این بسته آزمایش هنوز مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار نگرفته، بلکه تنها مجوز استفاده اضطراری از آن توسط لابراتوارهای تشخیصی و کادر درمانی بیمارستان‌ها صادر شده است و برای استفاده از این ابزار در محیط‌های خارج از بیمارستان، صدور مجوز مستقل توسط سازمان غذا و دارو ضروری است.
مقابله با بیماری Covid-۱۹ مستلزم اقدام از طرق مختلف است و یک بسته آزمایش مولکولی قابل حمل که امکان اعلام نتایج را در چند دقیقه فراهم می‌کند، ابزار کارآمدی است که موجب توسعه روش‌های تشخیص این بیماری شده و امکان مبارزه با آن را فراهم می‌کند.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. این ویروس در دو ماه گذشته بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه را درگیر کرده است.

  ۱۶ پیشنهاد به وزیر بهداشت برای حمایت بیشتر از پرستاران

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)