برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

فراخوان سازمان جهانی گردشگری برای کاستن از آثار منفی کرونا

به گزارش میراث آریا، زوراب پولولیکاشویلی دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در نامه‌ای به دولت‌های عضو سازمان عنوان کرد که در این وضعیت دشوار نباید فراموش کرد گردشگری دموکرات ترین و منعطف‌ترین بخش اقتصاد در هر کشوری است.

او با اشاره به این‌که صنعت گردشگری توانسته است پس از بحران‌هایی مانند سارس در سال ۲۰۰۳ و بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹ بلافاصله روی پای خودش بایستد، نقش گردشگری را در بازگرداندن مردم به زندگی عادی پررنگ دانست.

در همین راستا، سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) فراخوانی برای چالش راه‌حل‌های شفابخش راه‌اندازی کرده است که از طرف سازمان بهداشت جهانی (WHO) هم حمایت می‌شود و در اصل فراخوانی برای دستیابی به مبتکرانه‌ترین استارت آپ ها، کارآفرینان و فناوری‌های موجود از سرتاسر دنیاست تا راه‌حل‌هایی برای کمتر کردن اثرات کووید ۱۹ بر روی گردشگری فراهم کنند و از عاشقان سفر، کسب‌وکارها و مقام‌های فعال در این بخش حمایت شود تا این بحران با کمترین آسیب‌ها به پایان برسد.

این چالش شامل سه بخش مجزا خواهد بود:

الف) شفابخشی برای مردم: راه‌حل‌هایی متمرکز بر اقدامات ایمنی، روش‌های ضدعفونی، شناسایی فوری ویروس برای سهامداران بخش گردشگری ( ازجمله گردشگرها، کارکنان بخش گردشگری و شرکت‌ها).

ب) شفابخشی برای شرکت‌ها: راه‌حل‌هایی متمرکز بر برنامه‌های دیجیتال برای گردشگری، اقتصاد مشترک و مدور، مدیریت درآمد، بهبود تقاضا و سرمایه‌گذاری‌ها که باید برای کل بخش گردشگری به شکل کوتاه‌مدت و بلندمدت اجرا شود.

ج) شفابخشی برای مقاصد: راه‌حل‌هایی متمرکز بر روش‌های بازیابی مقاصد شامل اعلام بحران، مدیریت بحران، فعال‌سازی، برند سازی مجدد، بازیابی اعتمادبه‌نفس برای سفر و …

فرآیند چالش نیز سه مرحله خواهد داشت:

بازبینی و بررسی اپلیکیشن

ارزیابی توسط کمیته کارشناسان بر اساس آمادگی به‌منظور ارائه خدمات و سازگاری با کشورهای مختلف

معرفی و انتشار استارت آپ های برتر

سپس راه‌حل‌های برتر در یک فضای دیجیتالی منتشر می‌شود تا بهترین راهکارها برای بهبود گردشگری در اختیار دولت‌ها قرار گیرد. نتایج چالش در یک نشست مجازی توسط دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ارائه می‌شود و درنهایت استارت آپ های برتر از طریق شبکه خلاقیت سازمان جهانی گردشگری Network Innovation  به بیش از ۶۵۰۰ نقطه کانونی از کارآفرینان، شرکت‌ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات آموزشی، انکوباتورها و سرمایه‌گذاران متصل خواهند شد.

  معاون رییس جمهوری از نمایشگاه‌ محصولات فناور آذربایجان‌غربی دیدن کرد

تاریخ شروع چالش راه‌حل‌های شفابخش از ۲۵ مارس ۲۰۲۰ (۶ فروردین ۱۳۹۹) است و متقاضیان می‌توانند تا سه هفته، یعنی ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ (۲۷ فروردین۱۳۹۹) آثار خود را از طریق کانال‌های رسمی سازمان جهانی گردشگری و با پر کردن فرم مخصوص در این نشانی https://www.unwto.org/healing-solutions-tourism-challenge ارسال کنند. اسامی استارت آپ های برتر در ۲۵ آوریل (۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) اعلام و گام‌های بعدی چالش متعاقباً از ۲۵ آوریل به بعد اعلام خواهد شد.

کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۴۱۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند، ۲۷۵۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور روز دوشنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این بیماری بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۴۱۴۹۵ مورد رسید.

وی ادامه داد: خوشحالیم که تاکنون ۱۳۹۱۱ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند ادامه دارد. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این بیماری در کشور به ۲۷۵۷ نفر رسید.

وی اظهار کرد: ۳۵۱۱ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. تا ظهر امروز بیش از ۶۳ میلیون نفر در غربالگری کرونا مشارکت داشته اند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)