برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

پرداخت کمک‌های بلاعوض و استمهال وام‌ برای جبران زیان مرغداران

به گزارش دوشنبه وزارت جهاد کشاورزی، « مرتضی رضایی » با تاکید براینکه اگر برای صنعت طیور چاره‌ای اندیشیده نشود، تولید این کالا در ماه‌های آینده با مشکل روبرو می شود افزود: مرغ اصلی‌ترین پروتئین مصرفی مردم است و قیمت آن همواره به عنوان یک شاخص اقتصادی در کشور مورد توجه بوده است.

وی با بیان اینکه در دو ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، مصرف گوشت مرغ در کشور به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اظهارداشت: کاهش تقاضا باعث افت قیمت این کالا شده و در حالی که قیمت مصوب هر کیلو گوشت مرغ در خرده فروشی‌ها ۱۲ هزار ۹۵۰ تومان تعیین شده، اما امروز این کالا با قیمتی پایین‌تر از نرخ مصوب عرضه می‌شود که این مسئله ضرر و زیان مرغداران را در پی داشته است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه حمایت از مرغداران در شرایط فعلی یک ضرورت است، گفت: تمهیداتی اندیشیده شده تا با پرداخت کمک‌های بلاعوض و همچنین استمهال وام‌های مرغداران، بخشی از ضرر و زیان این تولیدکنندگان را جبران کنیم.

رضایی با تاکید براینکه اگر ضرر و زیان مرغداران جبران نشود ممکن است بسیاری از آن‌ها دست از تولید بکشند، اظهارداشت: با توجه به اینکه فرآیند پرورش مرغ یک بازه زمانی بین  ۴۵ تا ۵۰ روزه است اگر مرغداران به استمرار تولید تشویق نشوند، به طور قطع در ماه‌های آینده با مشکل تامین این کالا مواجه خواهیم شد.

وی افزود: اکنون ۲۰ تا ۲۵ درصد مازاد تولید داریم و برای تشویق صاحبان این صنعت به استمرار تولید، عوارض صادرات این محصول را کاهش خواهیم داد تا مرغداران بتوانند مازاد تولید خود را صادر کنند.

  فراخوان محققان برای ارایه مدل تشخیص نارسایی گفتاری با کمک یادگیری عمیق

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با توجه انباشتگی مرغ در واحدها و ضرر وزیان مرغداران، تصریح کرد: باید همه تلاشمان را بکار بگیریم تا این صنعت بزرگ سرپا بماند و فعالان این صنعت همچنان به ادامه تولید تشویق شوند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)