جعبه نوشته

مطالب جدید

درخواست از مسافران برای بازگشت به محل سکونتشان از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است که از بامداد جمعه در سراسر کشور به اجرا درآمد. بر اساس این طرح نه تنها غیربومیان حق ورود به استان های دیگر را ندارند ، بلکه بومیان یک استان هم نمی توانند با خودرو وارد شهرهای دیگر شوند و باید در مدت اجرای طرح در محل سکونتشان باقی بمانند. آن دسته از کارکنان و شاغلانی که حضورشان در سر کار ضروری است و محل کار و سکونتشان متفاوت است ، تنها با داشتن حکم ماموریت از مدیریت محل کار و یا استفاده از سرویس عمومی دارای مجوز می توانند در جاده ها تردد کنند.

سیف الله فرزانه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دستور العمل ریاست جمهوری و ستاد ملی مقابله با کرونا برای همه واضح و روشن بوده است و تمامی شک و شبه‌ها را از میان برده است در نتیجه مسافرانی که با وجود این دستورالعمل اصرار بر ماندن در مازندران دارند ، باید تبعات بعدی را هم قبول کنند. 

وی توضیح داد : در واقع حضور گردشگران و مسافران در مازندران به معنای تخطی از دستور العمل فاصله گذاری اجتماعی است و برای متخلفان از این طرح هم پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با تاکید بر این که تمامی مجموعه ای اقامتی و پذیرایی مازندران تعطیل هستند و هیچگونه پذیرش و ارائه خدمات برای مسافران و حتی مردم استان ندارند، گفت : هرگونه توقیف و توبیخ خودروهای مسافران و گردشگران به دلیل عدم توجه به مموعیت های وضع شده است و هیچ نهادی از جمله متولیان گردشگری نمی توانند در این موضوع دخالت کنند. 

ویلاداران هم مسافر محسوب می‌شوند

فرزانه همچنین به آن دسته از مسافرانی که در استان مازندران منزل شخصی یا به اصطلاح ویلا دارند نیز هشدار داد که با آنها نیز به مانند دیگر مسافران برخورد خواهد شد. 

وی گفت : ماندن و تداوم حضور گردشگران و مسافران در مازندران به معنای عدم احترام به شرایط حساس کنونی و مردم استان است که مغایر با رسم مهمان نوازی مردم این دیار می باشد. 

بر اساس طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا تا ۲۰ فروزدین صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است. نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو  صورت می‌پذیرد. 

همچنین طبق این طرح خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می‌گردد. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند نمود. 
علاوه بر این تمامی پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و… که محل تجمع افراد هستند تعطیل خواهند بود.

طبق آخرین گذارش میراث فرهنگی مازندران تاکنون ۱۲۵ واحد گردشگری متخلف در استان مازندران از جمله خانه مسافر و مجموعه پذیرایی پلمب و جریمه شدند. 

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی بابل تعداد بیماران مشکوک به کرونا در استان تا شنبه ۹ فروردین ماه به یکهزار و ۳۹۱ نفر رسید.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

این شرکت دانش بنیان و جهاد دانشگاهی طی روزهای اخیر موفق به طراحی و ساخت کیت تشخیصی کرونا شدند که پس از اخذ مجوز و تایید انستیتو پاستور ایران، این محصول ایرانی وارد بازار داخل شده است.

وحید یونسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش اظهار داشت: اگر تولید ما بیش از نیاز کشور باشد، مازاد محصول را به کشورهای دیگر صادر می‌ کنیم.

وی به سایر تولیدات این شرکت دانش بنیان اشاره کرد و گفت: ما نزدیک به ۶۰ محصول تشخیصی تولید و روانه بازار کردیم، ما سابقه صادرات محصولات را داریم و این محصولات را به ۲۰ کشور دنیا صادر کرده‌ایم.

یونسی افزود: سبد محصولات این شرکت شامل کیت های تشخیص HIV، هپاتیت، هورمونی و مارک‌های سرطانی، تست های دیابتی بوده که بخشی از آنها را صادر می‌کنیم.

مدیر توسعه کسب و کار شرکت دانش بنیان پیشتاز طب زمان ادامه داد: در برنامه تحقیق و توسعه این شرکت، تولید غربالگری سرلوژی کرونا با استفاده از نمونه خون را در دست اقدام داریم.

وی افزود: این کیت ها در برنامه غربالگری بیماری کرونا و بررسی وجود بیماری فعال یا سابقه ابتلا به کرونا  مورد استفاده قرار می گیرد که امیدواریم تا ۲ هفته کنترل کیفی و تولید این کیت هم به سرانجام برسد.

یونسی بیان داشت: زمان انجام این تست حدود یک ساعت است، دقت و صحت آن بالاتر از کیت‌های تشخیص سریع کرونا بوده که اخیرا با گزارش نتایج کاذب در بعضی کشورها همراه بوده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که در آینده خیلی نزدیک، زمان و صحت انجام تست های تشخیصی و غربالگری تولید شده توسط کمپانی‌ها بهبود چشمگیری داشته باشند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

به گزارش عصر جمعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «عباس قبادی» افزود: با تمهیدات اتخاذ شده انبارها مملو از انواع اقلام کالایی است و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در حد بسیار خوبی انجام شده و وفور کالا به ویژه در حوزه مواد غذایی در سطح کشور وجود دارد.

وی اضافه کرد: برای کنترل شیوع و انتقال بیماری کرونا در سطح کشور، طرح فاصله گذاری اجتماعی اجرا می شود؛ با این حال برای ایجاد امنیت روانی و آرامش مردم درباره تامین کالاهای مورد نیازشان تدابیر لازم به کار بسته شده و جای نگرانی نیست.

قبادی تاکید کرد: همه فروشگاه های عرضه مواد غذایی و تامین کننده خدمات ضروری مورد نیاز مردم در این ایام فعال بوده و تعطیلی نخواهند داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده بین دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف، هیچ نگرانی و محدودیتی در تامین کالاهای موردنیاز مردم وجود ندارد و در آسان ترین شکل ممکن اقلام کالایی و بهداشتی مورد نیاز مردم در دسترس شان قرار دارد.

به گزارش ایرنا،  بر اساس اعلام اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فاصله‌گذاری اجتماعی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن تماس‌های بین فردی است.

این تصمیم شامل شهروندانی است که فاقد علائم ظاهری ابتلا به بیماری کرونا هستند، یعنی بیمار یا مشکوک به ابتلا به کرونا نیستند اما ممکن است ناقل ویروس عامل این بیماری باشند. بر این اساس سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی برای قطع چرخه انتقال ویروس در میان مردم عادی اتخاذ شده است.

اجرای این طرح مراحل مختلف دارد که برخی از آن پیشتر اجرا شده‌ و اکنون اقداماتی دیگر بر تمهیدات گذشته افزوده می‌شود. از جمله اقدامات در چارچوب اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که تاکنون نیز اجرایی شده تعطیلی مدارس، دانشگاهها، مراکز خرید غیرضروری، اماکن ورزش عمومی و همچنین ممانعت از برپایی تجمع‌هایی مانند مراسم ختم و عروسی است.

به حداقل رساندن مسافرت های بین‌شهری نیز از مواردی است که در اجرای این طرح پیگیری می‌شود.

کرونا و آخرین اطلاعات پیرامون آن

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲۲۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور عصر پنجشنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته های آزمایشگاهی، ۲۳۸۹ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز ۷ فروردین ۱۳۹۸ به ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر رسید. تاکنون ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر از مبتلایان به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند. در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۷ نفر از بیماران کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و در مجموع، شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۲۲۳۴ نفر افزایش یافت.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

این روزها احتمالاً عده زیادی خبرهای شیوع بیماری و راه­های پیشگیری از آن را دنبال می کنند که  کمپین ” در خانه می مانیم” یکی از کمپین های معروفی است که مردم را ترغیب به خانه ماندن کرده است حتی برای خرید مواد غذایی توصیه می شود که یک نفر از خانه خارج شود.

اما شاید در روزهای اخیر تصاویر مختلف از صف­ های طولانی برای خرید مواد غذایی و قفسه های خالی در فروشگاه های بزرگ کشورهای پیشرفته مانند کانادا، استرالیا، سنگاپور و آمریکا را دیده باشید که برای فراهم کردن مواد خوراکی از جمله شیر، ماکارونی، کنسرو، آرد و … با مشکلات عدیده ای مانند کمبود دسترسی و موجود بودن برخی محصولات با برندهای خاص و قیمت­‌های بسیار بالا روبه رو بوده­ اند.

علیرغم امکان خرید اینترنتی که در کشورهای پیشرفته سابقه بیشتری دارد اما ترس و اضطراب باعث شده تا چنین جوامعی در کل زنجیره تامین با مشکل روبه­ رو شوند.

اگرچه در فضای مجازی علل مختلف اجتماعی برای هجوم خرید مردم در کشورهای نامبرده و بعضاً کاهش قدرت خرید مردم در ایران مطرح می شود، اما با بررسی بیشتر می توان دریافت که عامل اقتصادی نمی تواند پاسخ درستی به این موضوع باشد چرا که ما درکشورمان با وجود تحریم­ها بدون دلواپسی مواد غذایی مورد نیازمان را حتی با برند مورد نظر خریداری می کنیم.

به خاطر بیاوریم روزهای قبل از ورود کرونا بسیاری از این اصناف به ویژه لبنیات با انبوهی از پیام های تشویش کننده و با اهداف نامعلوم مورد حمله قرار گرفته بودند، اما امروز همین کارخانه ­های تولیدی نقش بسزایی در ایجاد آرامش روانی و تامین نیازهای غذایی ما دارند،  نقشی که شاید این روزها کمتر دیده و یا بدان پرداخته می شود.

یادمان نرود فردا روزی که زندگی به حالت عادی برگشت اهمیت حضور تولیدکنندگان را در کنترل بحران نادیده نگیریم. نیاز به وجود تولیدات غذایی داخلی متنوع در شرایطی که بسیاری از رستوران­‌ها تعطیل هستند بیش از پیش احساس می شود. اگرچه ویروس کرونا دنیا را مشکلات بزرگی روبه‌­رو کرده و تلخی­های بسیاری به همراه داشته اما می‌­توان درس­های ارزشمندی را از آن فرا گرفت که به برخی از آن­‌ها اشاره می شود:

در سال “جهش تولید” بهتر است به تولیدکنندگان داخلی بیشتر بها دهیم و یادمان باشد که تامین محصولات غذایی در دسترس به همت آن ها میسر شده است.   همچنین باید در نظر داشته باشیم که بحران هایی از این دست در آینده دور از انتظار نخواهند بود و باید به توان داخلی بیشتر تکیه کرد. سرمایه­‌گذاری کارشناسی شده در تولید می تواند نقطه عطفی برای عبور از بحران­ها باشد. از طرفی با توجه به اینکه جمعیت سالمندان در کشور رو به افزایش است ایجاد سایت های خرید اینترنتی متعدد و بازاریابی برای آن‌ها می تواند مورد توجه سرمایه‌­گذاران قرار گیرد.

بهتر است برای جلب اعتماد بین مصرف‌­کنندگان و تولیدکنندگان راهکارهای جدیدی از سوی تولیدکنندگان به کار گرفته شوند. به عنوان مثال بازدیدهای برنامه­‌ریزی شده از روند تولید توسط دانش‌­آموزان، دانشجویان و حتی خانواده‌­های آن‌ها می تواند مفید باشد.

همراهی موثر رسانه­ ها در بالابردن سطح دانش جامعه و به‌­کارگیری کارشناسان با صلاحیت می تواند در این عزم ملی کارساز باشد.

شیرین سیدحمزه- کاندیدای دکتری سیاست ­های غذا و تغذیه (دانشگاه علوم پزشکی تهران)

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

با وجود هشدارهای کارشناسان و تلفات ناشی از ویروس کرونا در سراسر جهان هر روز میزان ابتلا تصاعدی بالاتر می رود، اما برخی هنوز به دهشتناک بودن این بیماری همه گیر که سازمان بهداشت جهانی عنوان همه گیر را به آن اختصاص داده، باور ندارند.

شبکه سی ان ان در گزارشی ابعاد این موضوع را تشریح کرده است. یک گردشگر سه هفته پیش یعنی دقیقا دورانی که همه به خطر این بیماری واقف بودند، چندین شب را در شهر تفریحی ایشگل اتریش گذراند و به کافه و رستوران معروف کیتزلوچ  که بسیاری از علاقمندان اسکی به آنجا می‌روند، نیز رفت. وی که در قرنطینه بسر می برد، گفت: در آن زمان تعداد زیادی گردشگر در این رستوران حضور داشتند و کنار یکدیگر و با تراکم زیاد مشغول غذا خودن بودند. پس از چهار روز از بازگشت از سفر تست کویید ۱۹ من و همسفرم مثبت اعلام شد.

طبق گفته مقامات اروپایی، این دو نفر در میان صدها نفر از اقصی نقاط اروپا هستند که آلودگی آنها به ایشگل و بعضی از آنها به طور مستقیم به رستوران کیتزلوچ ردیابی شد. به راحتی می توان تصور کرد رستورانی که گنجایش ۱۰۰ نفر را دارد در یک روستا در اتریش می‌تواند عامل انتشار این بیماری در سراسر اروپا شده باشد.

مسئولان رستوران کیتزلوچ از پاسخگویی در این باره خودداری کردند، ولی در مصاحبه‌ای با سایت خبری t-online اظهار داشتند که کارمندان این رستوران که تست او مثبتی بوده، حتما ویروس را از فرد دیگری گرفته است و این که تمام بار این اتفاق را به دوش یک رستوران بیندازیم کار درستی نیست.

با وجود هشدارهای دولت ایسلند در روز چهارم مارس که تعدادی از اتریشی ها در ایشگل کرونا دارند، دولت اتریش پیست های اسکی خود را همچنان برای ۹ روز دیگر یعنی تا ۱۳ مارس باز نگه داشت.
بعد از این که نتیجه تست کرونای یک کارمند کیتزلوچ مثبت اعلام شد، مسئولان بهداشتی ایشگل با اشاره به اعلامیه رسمی دولت گفتند که جای نگرانی وجود ندارد.

مونیکا ردبرگرفریتز ، رییس بخش آنفلوانزا در دانشگاه پزشکی وین، گفت که شیوه انتشار ویروس در ایشگل به معنای وجود دست کم یک نفر است که تعداد زیادی از افراد دیگر را آلوده کرده است. این به آن معنی است که دست کم یک بیمار وجود داشته که بار ویروسی بسیار بالایی داشته است. در حالی که بیشتر افراد به طور متوسط دو تا سه نفر دیگر را آلوده می کنند، این افراد می توانند این بیماری را به ۴۰، ۵۰ یا ۸۰ نفر منتقل کنند.  

تاکنون دست کم چهار کشور پیوندهایی با ایشگل گزارش داده اند و نشان می دهد که چگونه روستایی کوچک که دارای بیش از ۱۶۰۰ ساکن دائمی نیست، به یک منبع  اصلی در گسترش کویید ۱۹ تبدیل شد. به گزارش رسانه های آلمانی، در کنار دانمارک و ایسلند، آلمان حدود ۳۰۰ پرونده را به ایشگل ردیابی کرده است که بیش از ۸۰ مورد آنها در هامبورگ و ۲۰۰ مورد در شهر کوچک آلن است.
نروژ همچنین تأیید کرد که از ۲۰ مارس، ۸۶۲ مورد از ۱۷۴۲ پرونده بیماران مربوط به کرونا از خارج به کشور بازگشتند که ۵۴۹ مورد از اتریش آمدند.  

پیست اسکی ایشگل و پیست های اطراف آن سالانه ۵۰۰ هزار گردشگر جذب می کند. افراد مشهوری مثل بیل کلینتون رییس جمهوری اسبق آمریکا سال گذشته به آنجا رفتند.  

در حالی که مسولان ایرانی از مردم خواسته اند از انجام هر سفری خودداری کنند و سفرهایشان را به زمان دیگری موکول کنند، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کاهش سفرهای نوروزی تا حدود ۵۳ درصد خبر داد و گفت: انتظار داریم کاهش این سفرها به بیش از ۸۰ درصد برسد. به نظر می رسد بسیاری از سفر کرده‌ها مبتلا شدن به کرونا را جدی نگرفتند و تصور می کنند بیماری برای دیگران است. البته برخی دیگر که این روزها سفر نرفته اند نیز راهی کوهستان‌های اطراف تهران مانند درکه و دربند شدند که آنجا نیز می تواند محلی برای انتشار این بیماری شود.

کرونا و آخرین اطلاعات پیرامون آن

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت عصر جمعه هشتم فروردین ۹۸، اعلام کرد: تاکنون ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۴ بیمار دیگر تعداد کل موارد فوت به ۲۳۷۸ نفر رسید، ۱۱ هزار و ۱۳۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از این ویروس در کشور بیان کرد: بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۲۹۲۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و در مجموع، تعداد بیماران مبتلا شده به کووید۱۹ در کشور تا ۸ فروردین ۱۳۹۹ در کشور به ۳۲ هزار و ۳۳۲ مورد افزایش یافت. خوشبختانه تاکنون ۱۱ هزار و ۱۳۳ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۳۷۸ نفر در کشور محروم شده‌ایم.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر شیخ زاده با اشاره به اینکه حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد از بیمارانی که مبتلا به کرونا می شوند معمولا با علائم خفیف به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه می کنند، اظهار داشت: به رغم تمام توصیه ها مبنی بر مراجعه نکردن غیرضروری به بیمارستانها، برخی افراد با علائمی شبه آنفلوانزا مثل درد بدن، بی اشتهایی یا سرفه به این مراکز مراجعه کنند. این علامت ها نشانه هایی نیست که ضرورت داشته باشد افراد به بیمارستان مراجعه کنند و صرفا با استراحت در منزل، قرنطینه، رعایت بهداشت فردی، مصرف مایعات و داروهای مسکن دوره بیماری طی می شود.

وی ادامه داد: افراد عادی که مشکلات زمینه ای ندارند و دچار علائم سرماخوردگی از قبیل تب، سرفه و آبریزش بینی شده اند، فقط در منزل بمانند و با رعایت نکات بهداشتی مراقب باشند ترشحات بینی و دهانشان با سایر افراد تماس نداشته باشد.

این متخصص بیماری های عفونی گفت: افراد دارای این علائم در منزل از ماسک استفاده کنند و فاصله حداقل ۲ متر را با اعضای خانواده رعایت کنند.

وی توصیه کرد: افراد مشکوک به ابتلا و دارای علائم حتی اگر می توانند، خود را در اتاق دیگری قرنطینه کرده و مرتب دست خود را با آب و صابون بشویند. این افراد می توانند از داروهای معمول سرماخوردگی استفاده کنند و لازم نیست به پزشک مراجعه کنند.

شیخ زاده تاکید کرد: اما اگر افراد در بین این علائم، دچار تنگی نفس شدند به این معنا که در راه رفتن و در حالت نشسته احساس تنگی نفس دارند، حتما به نزدیک ترین مرکز درمانی معرفی شده برای معاینه بیماران کرونایی مراجعه کنند یا با شماره های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت تماس بگیرند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد مبتلایان با علائم شدیدتری شامل تنگی نفس، سرفه های خشک زیاد، تب، بی حالی شدید، استفراغ های شدید که نمی توانند داروهای خوراکی را مصرف کنند، نیز مراجعه می کنند. چنانچه سطح اکسیژن خون این افراد پایین باشد و طبق مشاهدات در تصاویر رادیولوژی ابتلا به کرونا محرز شود، اقدامات بستری در بیمارستان انجام می شود.

وی توضیح داد: از مجموع مبتلایان حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد نیازمند بستری هستند و از این تعداد حدود ۴ تا ۵ درصد ممکن است بدحال تر باشند و به دلیل مشکلات حاد تنفسی در آی سی یو و بخش مراقبت های ویژه بستری شوند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توصیه کرد: افراد به دلیل ترس از کرونا با علائم خفیف به مراکز درمانی مراجعه نکنند و به توصیه ها عمل کنند.

وی یادآور شد: صرفا مواردی نیازمند مداخلات تشخیصی و درمانی است که دارای تنگی نفس شدید و افت سطح اکسیژن خون باشد.

شیخ زاده  در خاتمه به مردم توصیه کرد که شرایط بحرانی کشور را در روزهای شیوع کرونا درک کنند و از تردد غیر ضروری در سطح شهر بپرهیزند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی «روداو»، این وزارتخانه با انتشار بیانیه ای نوشت که نتیجه آزمایش ویروس کرونای ولید الحلو مثبت بوده و وی اکنون در بیمارستانی در پایتخت، بستری است.

بیانیه افزوده که الحلو، معاون وزیر بازرگانی پیش از ابتلا به کرونا نیز به سبب بیماری دیگری از ۱۵ روز گذشته در مرخصی بسر برده و در محل کارش حاضر نبود و در این دوران به ویروس کرونا مبتلا شده است.

وزارت بهداشت عراق امروز (شنبه) اعلام کرد که با ثبت ۴۸ مورد جدید از ویروس کرونا، شمار مبتلایان به ۵۰۶ مورد، فوت شدگان به ۴۲ نفر و بهبود یافته ها به ۱۳۱ تن رسید.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

به گزارش روز شنبه سازمان برنامه و بودجه، «محمد باقر نوبخت» در چهارمین جلسه ستاد برنامه‌ریزی و راهبری جهش تولید که در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، افزود: امروز برنامه‌های بخش کشاورزی در حوزه‌های جایگزینی واردات و همچنین توسعه صادرات از سوی سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ارائه شد.

وی افزود: برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی نیز در راستای کاهش واردات محصولاتی از قبیل ذرت، جو شکر، کنجاله و دانه‌های روغنی ارائه شده است.

 نوبخت ادامه داد که در حوزه افزایش صادرات محصولات کشاورزی طرح‌ها و برنامه‌های لازم از سوی وزارتخانه مربوطه ارائه شده و بر این اساس باید یک جمع بندی و بررسی نهایی روی این موارد انجام شود.

به گفته رییس ستاد راهبری و برنامه‌ریزی جهش تولید، طی سال ۹۸ رشد اقتصادی با نفت منفی، اما به واسطه افزایش تولیدات محصولات کشاورزی رشد و بدون نفت کشور مثبت بوده است.

 نوبخت تاکید کرد: با وجود کمبود منابع آبی با استفاده از روش‌های فناورانه می‌توان به افزایش  تولیدات حوزه‌های مختلف کشاورزی با تمرکز بر صادرات حداکثری این محصولات امیدوار بود.

معاون رییس جمهوری با اشاره به لزوم توجه جدی به چالش‌های کلان اقتصادی در راستای جهش تولید گفت: امروز برنامه های اقتصاد کلان برای حمایت از جهش تولید ارایه شد، این برنامه ها با همکاری مشترک کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و وزارت مور اقتصادی و دارایی و مرکز پژوهش های مجلس و با هدف مساعدت و حمایت سیاست های اقتصاد کلان از تولید و فضای کسب و کار تدوین و ارایه شد.

وی افزود: در این برنامه به سه حوزه تسهیل فضای کسب و کار، اصلاح و تقویت نظام مالی و همچنین اصلاح نظام گمرکی و مالیاتی با هدف رفع موانع جهش تولید توجه ویژه شده است.

*برنامه ریزی جهاد کشاورزی برای کاهش واردات ۱۰ قلم کالا

عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی نیز در چهارمین جلسه ستاد راهبری و برنامه ریزی جهش تولید با اشاره به الزامات جهش تولید در حوزه کشاورزی گفت: در خصوص ۱۰ قلم کالای کشاورزی، تولید داخل کشاورزان ایرانی کفاف مصرف داخلی را نمی دهد. اما برنامه ریزی مناسبی برای رفع نیازهای وارداتی در خصوص یکی از این اقلام یعنی گندم انجام شده است.

وی با بیان اینکه، مشکل کم بود آب یکی از چالش های جهش تولید در بخش کشاورزی است، گفت: ظرف ۵ سال با تکیه بر افزایش بهره‌وری شاهد گسترش قابل توجه تولید گندم بودیم.

کشاورز با اشاره به فقدان فناوری های کافی برای استفاده حداکثری از آب باران در کشور تاکید کرد: در سال جاری برای ۲۲۰ هزار هکتار از مزارع، کشت با تکنولوژی جدید با استفاده از بارندگی های موجود انجام شده است.

سرپرست وزارت جهادکشاورزی افزود: تسهیل در سیاست بازگشت ارز صادرات محصولات کشاورزی در افزایش صادرات و ارزآوری  می تواند راهگشا باشد.

کشاورز در انتها با اشاره به کاهش ۱۸۰ میلیون دلاری خروج ارز از کشور  با ورود جدی به حوزه فناوری تولید کود کشاورزی، گفت: در این راستا خواستار همکاری جدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستیم.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی طرفدار

همینک از آپ آهنگ دانلود کنید / اولین آهنگ سامان جلیلی در سال نود و نه به نام طرفدار با بالاترین کیفیت ممکن MP3 به همراه متن و لینک مستقیم

Download New ♬ Single Track Music By » Saman Jalili » Tarafdar With High Quality

ترانه سرا: مرتضی مسعودی » ملودی: سامان جلیلی » تنظیم: میثم اکبری

آهنگ سامان جلیلی طرفدار

متن آهنگ طرفدار

یکی یدونه خاصیا تو هرچی میخوامو داریا ♪♪
ببین رسیده به لب جونم اگه میشه با ما راه بیا – ♩

–—|♪♫♪|–—

تو که نفسی هوامیا آره میدونی چشامیا ♪♪
تورو میبینه میریزه این دل یه این بارو تو کوتاه بیا – ♩

–—|♪♫♪|–—

آخ امون از این دل وقتی میشم نزدیکت ♪♪
این دلم از فکر نبودنت ترسیده – ♩

–—|♪♫♪|–—

ای وای طرفدارتو میترسونی از دوری ♪♪
داری دق میدی منو خب مگه مجبوری – ♩

–—|♪♫♪|–—

وای طرفدارتو میترسونی از دوری ♪♪
داری دق میدی منو خب مگه مجبوری – ♩

–—|♪♫♪|–—

تویی والا دنیامی تو که هرشب تو رویامی ♪♪
تویی والا چشمامی بگو هر لحظه باهامی – ♩

–—|♪♫♪|–—

تویی والا یکی یدونه واسه این دل که پات میمونه ♪♪
تویی والا اونی که فقط میره دل واس عاشقونه – ♩

–—|♪♫♪|–—

تویی دلدار تو شدی یار من
جون من وصله بهت من طرافدارتم

سامان جلیلی طرفدار

ولی تیموری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اعلام این خبر گفت: تقریبا صد درصد تورهای نوروزی امسال لغو شد و اخباری که از سفر مردم حکایت دارد سفر گردشگر نیست؛ بسیاری از این افراد به خانه اقوامشان رفتند که از نظر ما سفر گردشگر محسوب نمی شود.  

وی افزود: بر اساس برآورد ما صنعت گردشگری به دلیل شیوع کرونا دست کم حدود سه هزار میلیارد تومان ضرر می کند و این میزان ضرر برای حدود سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت تمام افراد و بخش هایی است که به صنعت گردشگری وابسته هستند. البته این این میزان ضرر کلی و حداقلی محاسبه شده است.

تیموری در ادامه درباره تسهیلات دولت درباره کمک به صاحبان صنعت گردشگری گفت: به تعویق افتادن پرداخت قبوض آب و برق هتل‌ها و دیگر مراکز گردشگری و حق بیمه کارکنان این مراکز از جمله تسهیلاتی است که دولت برای حمایت از این قشر در نظر گرفته است.

وی درباره تسهیلات ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت در دوران کرونا گفت: صنعت گردشگری و صنایع دستی  نیز شامل این تسهیلات می شود، بخشی از این تسهیلات بلاعوض است و بخشی دیگر با سود صفر درصد در اختیار  صنایع گردشگری و صنایع دستی قرار می‌گیرند.

تیموری با اشاره به تعدیل نیرونی انسانی برخی از صنایع وابسته به گردشگری گفت: ما اختیار جلوگیری از این کار آنها را نداریم، اما تعدیل نیرو در این دوران کار اخلاقی و انسانی نیست و دولت درصدد است، برنامه‌های حمایتی بیشتری برای کمک به این صنایع در نظر بگیرد.

وی درباره تعیین زمانی برای مسافرت مردم پس از بازگشت کشور به شرایط عادی گفت: ستاد ملی کرونا و دولت با این طرح کاملا موافق هستند، تا برای بازگشت نشاط به جامعه و کمک به صنعت گردشگری این اتفاق بیافتد. ولی مساله اصلی تعیین زمان این تعطیلی است، چون هنوز معلوم نیست چه زمانی شرایط کشور از وجود عادی می شود.

تیموری افزود: قطعا تعطیلات یک هفته ای برای مسافرت در نظر گرفته می‌شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۳۵۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۵۱۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از ابتلا به این ویروس بیان کرد: به دنبال گسترش طرح بسیج ملی مقابله با کرونا تا امروز بیش از ۵۷ میلیون نفر از مردم کشور با ثبت نام در این طرح ملی تحت غربالگری قرار گرفته‌اند.

وی بیان کرد: بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، ۳۰۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و تعداد بیماران مبتلا شده به این بیماری به ۳۵۴۰۸ نفر رسید.

جهانپور افزود: خوشبختانه تاکنون ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۵۱۷ نفر در کشور محروم شده ایم.

وی ادامه داد: ۳۲۰۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

صفحه 1 از 84
12345678910 بعدی 203040...«