برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

زالی: ثبات استخدامی مهمترین مطالبه پرستاران در شرایط فعلی است

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی در نشستی با مسوولان جامعه پرستاری پایتخت ضمن تقدیر از تلاش گروههای پرستاری در عرصه سلامت کشور؛ رشادت، ایثارگری و جانفشانی های پرستاران که در نبرد با ویروس کرونا و خدمت رسانی به هموطنان حماسه آفرینی کردند را برگ زرین دیگری بر کارنامه پر افتخار پرستاران این سرزمین و مایه افتخار و حماسه جهانی دانست.

وی اظهارکرد: فرهنگ اجتماعی  ایجاد شده درخصوص  تقدیر و تکریم از ایثار پرستاران باید به دستاوردهای عملیاتی منجر شده و تعارفات کلامی باید به راهکارهای عملی و اجرایی تبدیل شود.

زالی با اشاره به چالشها و مشکلات این قشر غیور و خدوم  که در بحران کرونا نیز همچون دوران دفاع مقدس خالصانه به نقش آفرینی و خدمت رسانی مشغول شدند، بر لزوم پیگیری مطالبات جامعه پرستاری تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرسودگی کادر پرستاری درراستای ارایه خدمت بیماران کرونایی در طولانی مدت خاطرنشان کرد : گرچه  با تلاش مستمر پرستاران تاکنون با کمبود نیرو مواجه نشده ایم اما باید ذخیره نیروی انسانی برای شرایط سخت تر را همواره در نظر بگیریم.

زالی همچنین گفت:با توجه به این که عملکرد ویروس کرونا  هنوز کاملا شناخته شده نیست و ممکن است در پس هر فرودی با یک فراز از شیوع بیماری مواجه شویم، از داوطلبان حوزه تکنیکال پرستاری می توان به عنوان نیروهای مکمل در هنگام لزوم استفاده کرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در بخش دیگری از سخنان خود مهمترین پیام و اصلی ترین مطالبه این نشست را تعیین مشاغل پرستاری به عنوان مشاغل حاکمیتی عنوان کرد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص جبران خدمات پرستاری؛ تعرفه گذاری مستقل برای خدمات پرستاری را حایز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد که این امر می تواند باعث تحقق عدالت بین بخشهای حرفه ای پرستاران شود.

  همکاری دوجانبه سیستم عصبی و ایمنی برای ترمیم شکستگی استخوان

به پیشنهاد دکتر زالی امسال باید یک بسته استخدامی مستقل برای پرستاران تدوین شود و تبدیل وضعیت استخدامی پرستاران تبصره ای و شرکتی  که در شرایط بحران در خط مقدم خدمت رسانی به جانفشانی پرداختند بسیار مهم است.

وی همچنین گفت: پرستاران داوطلبان ارایه خدمت به بیماران کرونایی و همکاران تعدیلی بخشهای خصوصی و خیریه در اولویت استخدامی دانشگاهها قرار گیرند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت تاکید کرد که  قانون شهدا و ایثارگران باید به همکارانی که در راستای خدمت به بیماران کرونایی به شهادت رسیده و یا  دچار بیماری و آسیب شدند تسری یابد و این عزیزان نیز در زمره ایثارگران قرار گیرند و باید بسته های حمایتی ویژه متناسب با شان پرستاران در این زمینه طراحی شود.

وی از تولید ماسک و گان و اقلام حفاظت فردی با استانداردهای و کیفیت خوب در روزهای آتی خبر داد که دغدغه جامعه پزشکی درخصوص اقلام حفاظتی را کاهش می دهد.

از دیگر موضوعات مورد بحث توسط  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در این نشست که با حضور روسای دانشکده های پرستاری و مدیران پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی شهیدبهشتی، ایران، تهران، آزاد، بقیه الله، ارتش نماینده سازمان نظام پرستاری کشور، رییس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران، نمایندگان پرستاری نیروهای مسلح حضور داشتند می توان به اختصاص بیمارستان نیکان غرب به درمان همکاران درمانی و بهداشتی مبتلا به کرونا، مستندسازی خدمات ارزنده پرستاران در بحران کرونا، تبیین بسته بیمه ای حمایتی کامل برای پرستاران، متمرکز شدن نرم افزارهای متعدد ثبت اطلاعات توسط پرستاران بخشها، هماهنگی و یکپارچه سازی حمایتهای مالی پرستاران در دانشگاههای مختلف اشاره کرد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)