برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

مقابله با کرونا در ایران نتایج قانع کننده‌ای داشته است

به گزارش روز جمعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سردار سرلشگر  پاسدار حسین سلامی با حضور در ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با دکتر علیرضا زالی دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار که سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و انوشیروان بندپی استاندار تهران هم حضور داشتند، فرمانده سپاه پاسداران  ضمن تشکر از مسوولان، فرمانده و اعضای ستاد مقابله با کرونا در تهران و کادر درمانی، اظهارداشت: با توجه به این که تهران کلان شهری با ویژگی های منحصر به فرد است، حفظ نرخ رشد و نزولی کردن شیب منحنی شیوع اپیدمی کرونا  اقدامی بزرگی است.

سردار سلامی تصریح کرد: ناشناختگی های این اپیدمی از شناخته هایش بسیار بیشتر است و این مشکل جهانی است. مهم این است که خسته نشوید و هیچ چیز را عادی و پیش پا افتاده تلقی نکنید.

وی همچنین از تهیه بسته های معیشتی برای سه و نیم میلیون خانوار در کشور خبر داد و بر لزوم آماده سازی بسته های تشویقی ویژه کادر درمان به منظور قدردانی از این قشر تاکید کرد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران هم در این دیدار گزارشی از روند کنترل بیماری کووید -۱۹ در تهران و خدمت رسانی بی وقفه کادر درمان برای مقابله با آن ارائه داد.

زالی ضمن تشکر از استمرار مساعدت ها، همراهی ها و همدلی های سردار سلامی، با ارائه گزارش مختصری از روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از آغاز اعلام شیوع کرونا به طور رسمی در کشور، گفت: شاخص سرایت پذیری، قدرت انتقال و آلوده سازی افراد و عدم کنترل اپیدمی به علت تدابیر سخت گیرانه دستگاه های اجرایی در تعطیلات نوروزی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در تهران وضعیت به نسبت مطلوبی دارد؛ به طوری که بیشترین میزان کاهش در مراجعه و فوت همزمان با اجرای این طرح بوده است.

وی از غربالگری نزدیک به ۷۵ درصد جمعیت استان تهران خبر داد و گفت: با همکاری تمام دستگاه های مسوول، اعم از استانداری، نیروهای مسلح، بسیج و سپاه پاسداران، حدود ۱۰ هزار تخت در مجموعه پیش بیمارستانی و پسا بیمارستانی، در مدار ارائه خدمت قرار گرفته است. همچنین ۳۵ درصد ظرفیت تخت های ویژه بیمارستانی دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران افزایش پیدا کرده است.

  رونق صادرات موتور تولید را روشن می‌کند

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران یادآور شد:  در تهران ۸۰ درصد مجموعه ناوگان بیمارستانی درگیر این موضوع شده که همه ظرفیت های موجود در سایر بخش ها نیز به کارگرفته شده است.

زالی به نظرسنجی های انجام شده در این ستاد با جامعه آماری مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران اشاره و عنوان کرد: طبق گزارش ها ۶۵ درصد مردم اطلاع رسانی رسمی را از طریق صدا و سیما به دست می آورند.

وی در این خصوص تصریح کرد: طبق نظرسنجی ها اکنون بر میزان نگرانی مردم نسبت به اسفندماه سال گذشته افزوده شده و نگاه مردم تغییر کرده است. در اسفندماه ۵۲ درصد مردم تهران معتقد بودند که این بیماری را نخواهند گرفت.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران با یادآوری اینکه گزارش ها نشان داده است مهم ترین عامل خروج مردم از منزل در تعطیلات نوروز خرید مایحتاج روزانه بوده است، گفت: در همین راستا بسترهای خرید اینترنتی باید گسترش یابد.

امنیت همگام با سلامت

در ادامه این دیدار، سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، اولین ماموریت پلیس را کمک به حفظ سلامت جامعه دانست و تصریح کرد: کارگروه های هفت گانه در این راستا تشکیل شد و در مجموع در تمام محورهای مواصلاتی تهران بزرگ کاهش چشمگیر تردد را شاهد بودیم. رفت و آمدهای شهروندان در داخل شهر نیز در حال کنترل است.

وی به همکاری همه جانبه با کارگروه کنترل اصناف اشاره کرد و گفت: تلاش کردیم این اپیدمی را با کمک مردم کنترل کنیم. بعد از اجرای فاصله گذاری هوشمند و بازگشایی مشاغل، تعداد زیادی واحد صنفی شروع به فعالیت کردند. همچنین با ۲ هزار واحد صنفی که به صورت غیرمجاز آغاز به کار کرده بودند، برخورد شد.

سردار رحیمی، از کشف میلیون ها ماسک و دستکش بهداشتی احتکار شده خبر داد و افزود: نیروی انتظامی همگام با ستاد مقابله با کرونا، بحث های امنیتی را نیز با جدیت دنبال می کند.

بندپی استاندار تهران هم در این دیدار همچنین ضمن اشاره به وضعیت پیچیده در پایتخت، بر لزوم رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم تاکید کرد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)