برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

جهاد دانشگاهی شهیدبهشتی خدمات امدادی کرونا در منزل ارائه می‌دهد

به گزارش روز سه شنبه جهاد دانشگاهی، ابوحسن فرهنگ سردرودی مدیر مرکز درمان در منزل امداد این واحد به آسیب‌پذیری بالای گروه سنی سالمندان در مقابل ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به شیوع همه‌گیر بیماری نوظهور کرونا ویروس جدید در ایران و جهان و آسیب‌پذیری بالای گروه سنی سالمندان در مقابل این ویروس نسبت به سایر افراد، در خانه ماندن افراد سالمند ضروری است.

وی با بیان این که مرکز درمان در منزل امداد جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی دارای مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، گفت: این مرکز خدمات اعزام پزشک عمومی و متخصص، انجام تمام خدمات پرستاری و پزشکی، نمونه گیری و انجام تمام امور آزمایشگاهی، فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتار درمانی و … را به صورت شبانه روزی، حتی در ایام تعطیل ارایه می دهد.

خدمات تشخیصی

فرهنگ سردرودی با تشریح جزییات ارایه خدمات تشخیصی اظهار داشت: در مرکز درمان در منزل امداد اپراتور با گرفتن شرح‌حال مختصر و اطلاعات هویتی، پزشک مناسب برای ویزیت را هماهنگ کرده و به اطلاع بیمار می رساند و پزشک ضمن رعایت اصول حفاظت شخصی از جمله داشتن ماسک و دستکش در منزل حضور می‌یابد و ضمن ویزیت و ارزیابی بیمار، آزمایش‌های اولیه را که برای تشخیص ابتدایی بیماری ضروری است درخواست می‌دهد.

وی با یادآوری به شرایط انجام تست کرونا در منزل ادامه داد: در صورت تمایل افراد برای انجام تست اختصاصی کرونا این خدمت توسط مرکز درمان در منزل امداد با کمترین درصد خطا انجام می شود و نمونه ها در مجهزترین آزمایشگاه های دارای مجوز وزارت بهداشت و انستیتو پاستور با نظارت متخصصان ویروس شناسی، ژنتیک، پاتوبیولوژیست و … بررسی ونتایج آزمایش ها در کوتاه ترین زمان ممکن برای فرد و پزشک معالج ارسال می شود.

  خرید بیش از ۲.۵ میلیون تن گندم تا ۲۰ خردادماه

اجاره تجهیزات پزشکی موردنیاز بیماران کرونایی

مدیر مرکز درمان در منزل “امداد”با بیان این که افراد مبتلا به ویروس کرونا در صورت نیاز به هرگونه تجهیزات پزشکی در منزل می‌توانند تجهیزات مورد نیاز را از این مرکز دریافت کنند، خاطرنشان کرد: بیماران کرونایی به دلیل درگیری ریوی و بروز مشکلات تنفسی، ممکن است به دستور پزشک به تجهیزات پزشکی از جمله ارسال دارو، ونتیلاتور، اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن نیاز داشته باشند. بیمارانی که مراحل درمان خود را در منزل و در قرنطینه خانگی سپری می‌کنند در صورت نیاز به هرگونه تجهیزات پزشکی می‌توانند با مرکز خدمات تخصصی درمان در منزل امداد تماس گرفته و تجهیزات مورد نیاز را در منزل دریافت کنند.

خدمات مشاوره تلفنی در منزل

فرهنگ سردرودی با بیان این که یکی از راهکارهای مناسب برای کاهش مراجعات بیمارستانی در روزهای کرونایی، بهره‌مندی از مشاوره تلفنی و تصویری است، تصریح کرد: با توجه به این که بسیاری از نیازهای پزشکی بیماران با ارایه یک مشاوره تلفنی با کیفیت برطرف شده و نیاز به مراجعه حضوری در مراکز درمانی کاهش می یابد در این راستا مرکز درمان در منزل امداد برای کامل کردن پکیج کرونایی خود، خدمات مشاوره تلفنی را برای هموطنان عزیز در هر جای ایران به خدمات خود افزوده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند برای بهره‌مندی از مشاوره پزشکی و خدمات درمان در منزل توسط بهترین متخصصان حوزه‌ها مختلف پزشکی با کمترین هزینه، با شماره 72103 تماس حاصل کنند و ضمن دادن شرح‌حال به اپراتور مرکز، راهنمایی لازم برای دریافت خدمات مشاوره‌ای را دریافت کنند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)