برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ برای بار سوم آغاز شد

ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ یک بار در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۸ آذرماه و سری دوم در روزهای ۱۴ تا ۱۶ بهمن ماه ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام شد.

داوطلبانی که در بازه‌های زمانی گذشته برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ ثبت‌نام نکرده‌اند، از امروز دوشنبه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org می‌توانند ثبت‌نام کنند. فرایند ثبت نام تا روز چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه جاری ادامه دارد.

همچنین داوطلبانی که پیش از این در کنکور کارشناسی ارشد ثبت‌نام کرده‌اند در این مهلت تعیین شده امکان ویرایش اطلاعات را دارند.

ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا خاطرنشان کرد: برخی داوطلبان شاید قصد تغییر حوزه برگزاری کنکور را از نظر رفت و آمد داشته باشند که این امکان در همین بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای آنها فراهم شده است.

وی افزود: داوطلبان می توانند در این مهلت، محل کنکور و حتی مجموعه امتحانی خود را تغییر دهند. 

به گزارش ایرنا، این آزمون برای داوطلبان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی، غیردولتی، دانشگاه آزاد اسلامی همچنین بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور برگزار می شود.

کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹ تا پیش از شیوع ویروس کرونا قرار بود در روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه جاری برگزار شود که با اعلام شرایط فوق العاده در کشور این آزمون به تاخیر افتاد و در روزهای ۲۲ و ۲۳ خرداد ماه برگزار می شود.

  کشف یک مولکول جدید برای سلامت ریه‌ها

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)