برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ضمانت‌نامه تامین مالی دریافت می‌کنند

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امضای این تفاهم‌نامه می‌تواند بستری را فراهم کند تا شرکت‌های دانش‌بنیان، دسترسی بهتری به خدمات مالی و بانکی داشته باشند، این تفاهم‌نامه به امضای حسین اسفندیاری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمد حسین مقیسه مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک  رسید.

اسفندیاری در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: با توجه به حوزه فعالیت این صندوق که صنایع کوچک را شامل می‌شود، امیدوار هستیم این همکاری مشترک به افزایش ارائه خدمات مالی به زیست بوم نوآوری کشور، منتهی شود.

معاون توسعه مدیریت وجذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین بیان کرد: با توجه به این مساله که بیشتر دارایی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور از نوع نامشهود است، این شرکت‌ها در اخذ تسهیلات از بانک‌ها با چالش‌ مواجه می‌شوند، به همین دلیل  شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، نیازمند پشتیبانی و حمایت صندوق‌های ضمانت دولتی هستند.

همچنین روح الله استیری مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز ضمن اشاره به اهمیت ارتقاء ابزارهای مالی، گفت: بر اساس این تفاهم نامه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تلاش می‌کند تا ضمن معرفی خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به شرکت‌های دانش بنیان، زمینه استفاده این شرکت‌ها از خدمات صندوق را فراهم آورد.

گسترش همکاری‌ها با شرکت‌های دانش بنیان

در ادامه این نشست همچنین مقیسه مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک  نیز ابراز امیدواری کرد که امضای این تفاهم نامه به گسترش بیشتر همکاری منتهی شود.

  مصادیق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در تحقیقات آبزیان کشور

وی با اشاره به نقش محوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راهبری زیست بوم نوآوری کشور، گفت: این صندوق آماده است تا با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های قانونی موجود، به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور خدمات ارائه دهد، صدور انواع ضمانت نامه به نفع بانک‌ها، موسسات عالی، صندوق های پژوهش وفناوری و سایر صندوق های فعال در زیست بوم نوآوری کشور از جمله خدمات صندوق است.

مقیسه، اولویت صندوق در زمان کنونی را توجه به شرکت‌های صادرات محور کشور و شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)