برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

کارت آزمون دکتری از ۶ مرداد توزیع می‌شود

فاطمه زرین آمیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: فرایند توزیع کارت ورود به جلسه کنکور دکتری ۹۹ از روز دوشنبه ۶ مرداد ماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز می شود.

وی افزود: داوطلبان‌ با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (شامل نام‌خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) یا اطلاعات ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد پیگیری) از کارت شرکت در آزمون پرینت تهیه کنند و بر اساس تاریخ و آدرس تعیین شده روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، فرآیند آزمون ورودی مقطع دکتری سال ۱۳۹۹ از ساعت هشت صبح روز پنج‌شنبه ۹ مردادماه در ۶۰ شهرستان کشور آغاز می شود.

به گفته سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، آدرس و محل تشکیل باجه رفع نقص کارت شرکت در ‌آزمون داوطلبان بر مبنای شهرستان محل آزمون آنان در سایت این سازمان منتشر شده است.

زمان آغاز خوداظهاری داوطلبان کرونایی

وی درباره زمان شروع فرایند خوداظهاری داوطلبان مبتلا به کرونا در کنکور دکتری، اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ که دچار بیماری کرونا شده‌اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری یا در منزل قرنطینه هستند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کرده است.

زرین آمیزی تاکید کرد: داوطلبانی که علائم بیماری آنها از تاریخ ۲۸ تیرماه به صورت قطعی تایید شده است، از روز جمعه سوم مردادماه تا شنبه چهارم مردادماه با مراجعه به درگاه اینترنتی این سازمان (بخش آزمون دکتری) فرم خوداظهاری را تکمیل کرده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری کنند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: داوطلبانی که این فرم را تکمیل کنند، بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت از سایر داوطلبان جدا شده و آزمون آنها در یکی از بیمارستان های تعیین شده فقط در شهرهای محل آزمون به همراه سایر داوطلبان مبتلا به بیماری کرونا برگزار خواهد شد. 


خودارزیابی همه داوطلبان

وی افزود:‌ همه داوطلبان آزمون دکتری لازم است از روز سه‌شنبه هفتم مردادماه به سامانه خودارزیابی بیماری کرونا به آدرس https://salamat.gov.ir مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام کنند و پرینت گواهی سلامت صادره شده را در روز برگزاری آزمون به حوزه امتحانی تحویل دهند.


دستورالعمل های بهداشتی کنکور دکتری

طبق اطلاعیه سازمان سنجش کشور و بر اساس آخرین اطلاعات درباره راه های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالی آن در حوزه های برگزاری آزمون، انتظار می رود داوطلبان موارد زیر را مدنظر قرار داده و برای حفظ سلامتی، سایر داوطلبان و خانواده های خود، آن را رعایت کنند.

داوطلبان زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد کنند و به موقع در محل آزمون حضور یابند. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶:۳۰ صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود.

داوطلبان برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکرده و از تردد بی مورد در محل آزمون جدا خودداری کنند. همچنین هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کنند.

‌همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.

حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و … معذور هستند. بنابراین به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جدا خودداری شود.

طبق دیگر دستورالعمل سازمان سنجش، به همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد بود.

داوطلبان باید در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر داوطلبان مجاور جدا خودداری و برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کنند.

داوطلبان همچنین از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جدا خودداری و هنگام عطسه یا سرفه از دستمال کاغذی استفاده کنند و در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده شود.

در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک سه لایه معمولی (بدون فیلتر) اقدام به صحبت کنند.

به پیام هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و در جلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل شود.

افراد لوازم التحریر مورد نیاز از قبیل مداد، تراش و پاک کن به همراه داشته باشند؛ این سازمان تاکید کرد که رد و بدل کردن این لوازم در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود.

پاک کردن و ضدعفونی دست بعد از درج اثر انگشت در پاسخنامه با پد الکلی (که توسط حوزه امتحانی به فرد تحویل می‌شود) حتما انجام شود.

از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی ها، دستگیره درها و شیرآلات سرویس بهداشتی و… خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده شود.

  ستاری: جامعه‌ کارآفرین با اتکا به نیروی انسانی خود به توسعه دست می‌یابد

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)