برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

برگزاری نمایشگاه‌ها منوط به صدور مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا

«بهمن حسین زاده» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در تاریخ ۲۴ خردادماه اظهار داشت: از آن زمان تاکنون بدون مشکل با رعایت چهار دستورالعمل بهداشتی، سه نمایشگاه برگزار شده است که طبق قوانین تعیین‌شده بدون بازدید عمومی بوده و تنها به صورت تخصصی و با افراد مرتبط برگزار شده است.

وی افزود: برای برگزاری نمایشگاه‌ها هزینه‌های بسیاری بابت ضد عفونی، ماسک و شرایط بهداشتی تقبل کردیم و برای ایجاد بهداشت در محیط کار نمایشگاهها آموزش های لازم را نیز به افراد حاضر در این مجموعه دادیم تا از شیوع این ویروس در زمان برگزاری نمایشگاه ها جلوگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی می توانیم با این ویروس مبارزه کنیم و فعالیت خود را هم ادامه دهیم، تاکید کرد: با حضور پزشکان، هلال احمر، مسوولین و متخصصین حوزه صنعت نمایشگاه چهار دستورالعمل غرفه سازی، بازدیدکنندگان، مشارکت کنندگان و سایت‌داران تدوین شد و با تایید وزارت بهداشت مطابق آن عمل کرده ایم.

حسین زاده خاطرنشان کرد: در نمایشگاه های برگزار شده ۶۵ هکتار فضا با وسعت ۱۳ و نیم هکتار فضای سبز، گندزایی و ضدعفونی انجام شد و ضدعفونی کننده های دست در دسترس قرار داده ایم و افرادی که وارد نمایشگاه می شدند مورد تب سنجی قرار می گرفتند و داشتن ماسک نیز الزامی بود و قرار بود تا روز نهم مردادماه نمایشگاه شوینده، مواد ضدعفونی و ماشین آلات مربوطه با حضور ۱۳۰ شرکت در ۱۶ هزار متر مربع برگزار شود که دو روز پیش از برگزاری به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری نمایشگاه ها ممنوع شد.

  ۴۵۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه تولید محصولات کرونایی فعال هستند

وی تصریح کرد: مجموعه نمایشگاه های بین المللی با ۶۵ هزار هکتار و ۴۰ سالن با ارتفاع ۶ متر به عنوان یکی از فضاهای استاندارد در خاورمیانه محسوب می شود که با در اختیار قرار دادن فضایی حدود ۱۱۰ متر برای هر شرکت فاصله های اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی را در این مدت رعایت کرده ایم.
حسین‌زاده همچنین خواستار بازدید فرمانده ستاد ملی مبارزه با کرونا از بخش نمایشگاه های بین المللی شد تا از نزدیک شاهد روند آموزش، انجام ضدعفونی و رعایت دستورات بهداشتی باشند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)