برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

پاوربانک چند منظوره توسط محققان امیرکبیر ساخته شد

به گزارش روز سه شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از دانشگاه امیر کبیر، محققان این شرکت فناور مستقر در برج فناوری دانشگاه، دستگاه پاوربانک چندمنظوره قابل حمل را طراحی کردند.

 محمدعلی وکیلیان زند مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در خصوص پاوربانک طراحی شده در این شرکت گفت: این تجهیز که به سفارش صنایع و کارفرمای بیرونی بوده، به منظور تسهیل در شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی (مانند گوشی های تلفن همراه، کلاس های مختلف بیسیم های مخبراتی و …)، تجهیزات فیلم برداری (مانند دوربین ها و …)، ساخته شده است.

وی با بیان این که پاوربانک جدید 2 درگاه شارژ USB با توان های مختلف و دو درگاه شارژ جک آداپتوری (شارژ معمولی و شارژ سریع) به عنوان خروجی دارد، اظهارداشت: منبع اصلی تأمین انرژی این پاوربانک یک پک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت ۲۲ آمپر ـ ساعت است.

این محقق یادآور شد: این تجهیز، آزمایش های اولیه را در فضای کار و عملیات با موفقیت گذرانده و هم اکنون آماده تولید انبوه با سفارش کارفرما است.

وکیلیان به ویژگی های این محصول اشاره کرد و گفت: وزن و ابعاد مناسب، استفاده از تکنیک‌های کنترل دیجیتال برای چهار منبع تغذیه سوییچینگ به کاررفته، حفاظت های کامل ورودی و خروجی مدارهای سوییچینگ، قابلیت شارژ همزمان تا چهار دستگاه بدون ایجاد مشکل، بازدهی بالا، و امکان ارائه نمایش لحظه ای مشخصه های اصلی عملکردی از قبیل مقدار ولتاژ و جریان خروجی و نیز مشخصه های کاری باتری از قبیل ولتاژ جریان و دمای آن، از مزایای اصلی این دستگاه به شمار می رود.

   دولت تدبیر و امید ۲۲ هزار میلیارد تومان در بخش آب و خاک هزینه کرد

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)