برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

حمایت از استارتاپ‌های هنرهای نمایشی رونق می‌یابد

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،به منظور گسترش و توسعه هنرهای نمایشی به‌ویژه تئاتر در کشور و رونق اقتصادی در این حوزه، یک تفاهم‌نامه همکاری بین ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد.

بنابر این گزارش با افزایش تعداد شرکت‌های خلاق، موضوع اقتصاد هنر و توسعه زیست‌بوم حمایت از شرکت‌های خلاق، هر روز اهمیت بیشتری می‌یابد و به توجه به همین اهمیت ایجاد تحول و شکوفایی در حوزه هنرهای نمایشی به کمک شرکت‌های خلاق برای نیل به اهداف انقلاب اسلامی از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

دو طرف توافق کردند که در جهت ایجاد بستر مساعد برای تاثیر فناوری­‌های نو برجشنواره‌ها به خصوص جشنواره بین المللی تئاتر فجر تلاش کنند.

تغییر درشیوه تولید وارائه‌ی جشنواره‌های تئاتر به ویژه سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از طریق رسانه‌های برخط، با کمک شرکت‌های خلاق و فرهنگی دیگر محور این تفاهم نامه بود.

همچنین مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد بر اساس این سند همکاری، متعهد شد تا برای ایجاد زمینه لازم برای تسهیل دسترسی کارشناسان علمی به مطالب، اطلاعات و آمار جشنواره‌ها، همکاری کند.

برگزاری جلسات منظم و گزارش‌گیری از فعالیت کارگروه‌ها و تلاش برای رفع موانع اداری در مسیر تحقق برنامه های موضوع این تفاهم‌نامه، از جمله دیگر مفادی بود که مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد بر اساس این تفاهم‌نامه برای تحقق آن تلاش خواهد کرد.

ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز متعهد شد تا در معرفی شرکت‌های خلاق و فناوری‌های نرم در جهت هم‌افزایی برای تحقق اهداف این تفاهم‌نامه همکاری کند.

  ۳۰ طرح مقابله ای با کرونا در طب سنتی و گیاهی

همچنین دو طرف برای راه‌اندازی امکانات مورد نیاز شرکت‌های فناور، خلاق و استارتاپ‌ها در جهت، رونق هنرهای نمایشی با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

این دو نهاد، برای ایجاد کارگروه مشترک برای بررسی ظرفیت ها، مزیت ها و امکانات علمی و هنری، به توافق رسیدند. مدت‌زمان تفاهم‌نامه از زمان امضاء برای یک سال هجری شمسی تعیین شده است.

این تفاهم‌نامه در هفت ماده و سه نسخه به امضای قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد و محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسید.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)