برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

زالی: شهروندان تهرانی از سفر اجتناب کنند

به گزارش دوشنبه شب دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، علیرضا زالی اظهار گفت: براساس مطالعات انجام شده مسافرت‌های بین شهری یکی از عوامل اصلی و تاثیرگذار در افزایش شیوع بیماری کرونا در تهران و سایر شهرها است.
وی افزود: تجربه ما در تهران نشان می‌دهد که مسافرت های بین شهری در آمار مرگ و میر و میزان ابتلا، بستری و مراجعات به بخش های سرپایی تاثیر دارد بنابراین توصیه موکد من این است که حتما از سفرهای غیر ضروری اجتناب شود.
او با تاکید بر اینکه بسیاری از استان‌های کشور که در گذشته میزبان شهروندان تهرانی بودند هم اکنون در شرایط نامطلوب و قرمز به سر می برند و مطلقا امکان میزبانی ندارد، خاطر نشان کرد: استان‌های قرمز برای اداره مجموعه بهداشت و درمان خود با چالش های جدی رو به رو هستند و امکان تاب آوری جدید برای خدمت رسانی و بستری بیماران جدید را ندارند.
زالی همچنین به همشهریانی که در سال های گذشته برای برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم به زادگاه خود سفر می‌کردند نیز توصیه کرد با توجه به محدودیت هایی که در تمامی استانها برای برگزاری مراسم و اجتماعات عزاداری اعمال می شود این افراد نیز از سفر پرهیز کنند.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت با اشاره به این مطلب که از تعطیلات چهار روزه آتی می‌توانیم  به عنوان یک فاکتور در کاهش بیماری و تغییر شرایط تهران بهره بگیریم گفت: در این تعطیلات چهار روزه ریتم و آهنگ مدنی، اداری و تجاری شهر از ثبات و سکون بیشتری برخوردار است و فرصتی استثنایی برای کنترل اپیدمی در تهران به شمار می آید.
زالی خاطرنشان کرد: استان تهران کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد و هنوز میزان ترخیص کمتر از میزان بستری بیماران است و تا زمانی که این تراز تغییر نکند این شرایط را به عنوان یک شرایط پرهشدار تلقی می کنیم.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا از بستری ۵۰۵ بیمار جدید با تشخیص کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های تهران خبر داد.
به گفته زالی در شبانه روز گذشته  ۱۲۷ بیمار در بخش های ویژه و ۳۷۸ بیمار نیز در بخش های عادی بستری شده و ۳۹۰ بیمار نیز ترخیص  شدند.
وی افزود: همچنین  ۸.۲ درصد از مراجعان به بخش های سرپایی مراکز بهداشتی و درمانی نیاز به بستری در بیمارستان داشتند که ۲۵ درصد آنان در بخش های ویژه تحت مراقبت قرار گرفتند.

  بیست و ششمین سالگرد شهید ستاری در بهشت زهرا (س) برگزار شد

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)