برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

خانه‌های اجاره‌ای به مسافران مازندران در محرم پلمب می‌شود

سیف الله فرزانه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا فعالیت تمامی خانه های مسافر غیرمجاز ممنوع است و هیچکدام حق اجاره به مسافران و گردشگران را ندارند.

وی با بیان این که در حالت عادی نیز فعالیت خانه های مسافر غیرمجاز ممنوع است ، گفت : اما بر اساس هماهنگی میان میراث فرهنگی و نیروی انتظامی گشت های محسوس و نامحسوب برای شناسایی این خانه ها تشدید شده و بدون هیچ تذکری واحد مذکور پلمب خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران حضور افراد تابلو به دست در حاشیه خیابان و جاده‌ها برای اجاره خانه را نیز غیر قانونی توصیف کرد و هشدار داد  در صورت مشاهده این افراد ، با آنها برخورد انتظامی خواهد شد.

فرزانه فعالیت باقی واحدهای اقامتی و پذیرایی گردشگری را بلامانع اعلام کرد و گفت : اما خدمات‌دهی این تاسیسات باید با ظرفیت ۵۰ درصد انجام شود و تخطی از این میزان جریمه به همراه خواهد داشت.

او افزود : در صورت مواجهه با هرگونه تخطی از مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا برای واحد متخلف پرونده قضایی تشکیل شده و مستقیم به دادستان شهرستان تحویل می شود.

فرزانه به تداوم وضعیت قرمز کرونایی مازندران اشاره کرد و گفت : توصیه میراث فرهنگی برای مسافران و گردشگران این است که در شرایط فعلی به مازندران سفر نکنند.

وی تاکید کرد: در صورت مسافرت به مازندران رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی هم برای مسافران و هم تاسیسات اقامتی ضروری است و تخطی از آن گذشته از عواقب نظارتی ، عواقب جانی به همراه خواهد داشت.

  مرز پیشین سیستان و بلوچستان بازگشایی شد

با ورود ویروس کرونا به استان مازندران از اسفند ماه سال گذشته حوزه گردشگری بیشترین میزان خسارت را متحمل شد که آمارهای رسمی و غیررسمی میزان خسارت کرونا را حدود ۲هزار میلیارد تومان برآورد می‌کند.

آغاز پیک دوم شیوع ویروس کرونا در مازندران از اواسط تیر ماه امسال زنگ خطر رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی را در مازندران به صدا درآورد و منجر به بازگشت محدودیت‌های کرونایی برای حوزه گردشگری و عمومی استان شد.

با توجه به تعطیلات آخر این هفته و ابتدای هفته آینده که حدوداً چهار روز خواهد ، پیش‌بینی می‌شود جمع زیادی از شهروندان از اقصی نقاط کشور به مازندران سفر کنند و به همین خاطر هم ستاد مقابله با کرونای استان مصوبه ای ویژه نظارت بر تابلو به دستان داشته است .

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)