برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

مونسان: کرونا ۱۲ هزار میلیارد تومان به گردشگری خسارت زد

به گزارش ایرنا، علی اصغر مونسان عصر دوشنبه در جریان بازدید از مجتمع گردشگری سرخه در استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران ابراز داشت: کرونا به بخش‌های مختلف اقتصادی خسارت زد و یکی از بخش‌ها گردشگری است، البته شیوع کرونا به بخش حمل و نقل و کسب و کارهای کوچک نیز به اندازه گردشگری خسارت وارد کرد.

وی ادامه داد: اگر همچنان توصیه به نرفتن سفر به دلیل شیوع کرونا ادامه یابد خسارت گردشگری بیشتر خواهد شد.

مونسان اظهار داشت: هشت میلیون نفر گردشگر خارجی سال گذشته به کشور سفر کردند و ایران دومین کشوری است که گردشگری با سرعت در آن رو به توسعه است.

وی اظهار داشت: گردشگری یکی از ظرفیت‌های اقتصادی کشور است و در زمان حاضر ۲‌ هزار و ۴۰۰ طرح با اعتبار ۱۳۷ هزار میلیارد تومان در این حوزه در حال اجرا است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: گردشگری اقتصاد نوظهور مردم پایه است که به اشتغالزایی کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: ۵۰ هزار میلیارد تومان دولت برای جبران خسارت ناشی از کرونا درنظر گرفت و تاکنون گردشگری توانست تنها ۱۱۰ میلیارد تومان از این محل دریافت داشته باشد که امید است با تلاش شخص رییس جمهوری پرداخت تسهیلات جبران خسارت ناشی از کرونا سرعت یابد.

مونسان یادآور شد: تلاش می‌شود با استمهال وام در بخش گردشگری و استمهال مالیات فشار بر بخش گردشگری برداشته شده و این صنعت در کشور احیا شود.

وی خاطرنشان کرد: گردشگری مزیت زیادی دارد و یکی از مزیت‌های آن جبران خسارت با سرعت بالا است.

  بیست و یکمین دوره پذیرش فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور برگزار می‌شود

وی ادامه داد: در خرداد امسال با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، ۲۰ میلیون نفر اقامت شب ثبت شد که درآمد حداقلی برای تاسیسات گردشی را به همراه داشت.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با مهار موج دوم کرونا و از سرگیری فعالیت ها در مرحله اول گردشگری داخلی و سپس گردشگری خارجی فعال می‌شود.

مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای بازدید از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری استان سمنان عصر دوشنبه وارد شهرستان سرخه شد و سپس در سمنان حضور یافت.وی عصر امروز دوشنبه و فردا سه شنبه برنامه هایی در شهرستان شاهرود دارد.

مجتمع گردشگری سرخه بزرگ‌ترین مجتمع گردشگری استان است و میزان اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این مجموعه بیش از ۴۰ میلیارد تومان است.

احداث این طرح به عنوان بزرگ‌ترین طرح گردشگری استان از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری در آذر ۹۷ است.

گزارش تصویری مرتبط را  اینجا  ببینید.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)