برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

تاکید ایران و کره شمالی بر همکاری‌های بازرگانی و مالی

به گزارش روز سه شنبه سازمان توسعه تجارت ایران، در این دیدار، حمید زادبوم با بیان اینکه این سازمان در وزارت صنعت، معدن و تجارت پاسخگوی مسائل مربوط به تجارت خارجی است، تقویت و ایجاد زمینه مناسب برای تجارت شرکت‌های خصوصی دو کشور را ضروری دانست.
سفیر کره شمالی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری بر اهمیت همبستگی دو کشور در برابر تحریم‌های آمریکا و توسعه همکاری‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی با ایران تاکید کرد و تلاش موفقیت‌آمیز جمهوری اسلامی ایران در مقابله همزمان با دو مساله کرونا و تحریم‌ها را مورد ستایش قرار داد.
سفیر کره شمالی در تهران با اشاره به روابط دیرینه ایران و کره، خواهان تماس‌ها و ملاقات‌های بیشتر به منظور توسعه سطح همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور شد و پیشنهاد کرد سازمان توسعه تجارت ایران و کره شمالی، «کمیته مشترک تجاری» دو کشور را تشکیل دهند.
وی افزود: به واسطه تشکیل این کمیته تقاضاها در دو بازار دریافت و در یک همکاری مشترک به آنها پاسخ داده شود. این کمیته در عین حال، تمام نیازمندی‌های همکاری تجاری را پیگیری خواهد کرد و جلسات کمیته نیز به صورت دوره‌ای در تهران و پیونگ یانگ برپا خواهد شد.
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، تشکیل کمیته مشترک تجاری را پس از نهایی شدن بررسی‌ها در خصوص نحوه اجرایی کردن آن در هر دو وزارت صمت و وزارت امور خارجه، اقدامی موثر خواند.
زادبوم تاکید کرد: در روابط تجاری علاوه بر ظرفیت‌های دو کشور می‌توان از همکاری کشورهای ثالث نیز بهره برد.
در پایان، طرفین تبادل نظر و مذاکره برای بررسی ظرفیت‌ها به منظور تشکیل کمیته مشترک تجاری را اقدامی مفید عنوان کردند.

  نتیجه نهایی آزمون دکتری ۹۹ به همراه کارنامه داوطلبان منتشر شد

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)