برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از هتل آوینای قشم

مرتضی بانک در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: صنعت گردشگری تلفیقی از فعالیت‌ها، خدمات و زیرساخت‌های مختلف را شامل می‌شود که مراکز اقامتی و هتل‌ها یکی از مهمترین موارد است.

وی با اشاره به اهمیت هتلداری در جذب گردشگر افزود: امروزه هتل‌داری یک فعالیت  تجاری صرف محسوب نمی‌شود بلکه یک فعالیت اقتصادی-فرهنگی و یک صنعت است.

هتل آوینای قشم در زمینی به مساحت ۶۱۰ مترمربع با سه هزار و ۵۰۰ متر زیربنا در هفت طبقه دارای ۴۰ اتاق با ظرفیت ۹۶ تخت و  ۴۸ کاناپه تختخواب شو ایجاد شده است.

این هتل در قسمت مرکزی شهر قشم قرار گرفته و با استفاده از تجهیزات مدرن و با کیفیت فرصت مناسبی را برای پذیرش گردشگران ایجاد کرده است.

هتل مذکور با سرمایه گذاری ۱۳۲ میلیارد ریالی بخش خصوصی ایجاد شده است که با فعالیت آن ۳۶ فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

بانک صبح امروز برای بازدید از طرح‌های نفتی، عمرانی و تولیدی وارد منطقه آزاد قشم شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

  آغاز طرح ارزیابی تخصصی و رتبه‌بندی برندهای گردشگری شهری در کشور

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)