برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

اولین نشست مشترک گردشگری ایران و روسیه برگزار شد

به گزارش روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست مجازی کمیته فنی مشترک گردشگری ایران و روسیه که به ریاست هیات ایرانی محمد قاسمی مدیر کل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری و ریاست هیئت روسی دمیان اسمیلوتس رئیس اداره کل همکاری‌های بین‌المللی آژانس فدرال گردشگری روسیه برگزار شد.

 در نشست مذکور نمایندگانی از وزارت امور خارجه، امور بین‌الملل و کارشناسان دو طرف در نشست حاضر شدند و ضمن تبادل نظر در فضایی دوستانه در مورد موضوعات مختلف گردشگری گفت‌وگو کردند.

همچنین اهم موارد مطرح شده در کمیته فنی مشترک ایران و روسیه شامل ارائه گزارشی از وضعیت گردشگری دو کشور، اشتراکات فرهنگی و روابط دو جانبه گردشگری کشور، اشتراک تجارب در زمینه مقابله با پاندمی کرونا و پشتیبانی طرفین از صنعت گردشگری کشور خود و بررسی کارشناسی برنامه اقدام مشترک جهت اجرای موافقتنامه لغو روادید گروهی سفر شهروندان ج.ا. ایران و فدراسیون روسیه به یکدیگر بوده است. 

موافقتنامه لغو روادید گروهی میان دو کشور در سال ۱۳۹۶(۲۸ مارس ۲۰۱۷) در مسکو به امضا طرفین رسیده بود. برای اجرای آن، ضرورت داشت برنامه اقدام مشترکی تنظیم شود تا فرایند اجرای آن را مشخص سازد. برنامه اقدام مشترک دو کشور برای بازه سه ساله ۲۰۲۲-۲۰۲۰ تنظیم شده است که امکان تمدید و بازنگری آن وجود دارد.

پیرو برگزاری این نشست مصوب شد؛ وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران در آینده نزدیک به منظور امضای سند در راس هیئتی به روسیه سفر می کند تا هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری نشست تجارت با تجارت/ B۲B میان بخش خصوصی دو کشور در جریان سفر وزیر به روسیه انجام شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  برداشت ۲۱۰ هزار تن هندوانه برای شب یلدا