برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

۹ قطعه زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان آذربایجان‌شرقی واگذار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، روز سه شنبه در مراسم واگذاری این زمین ها به شرکت های دانش بنیان گفت: ۱.۴ میلیون دلار محصولات شرکت های دانش بنیان استان به خارج از کشور صادر شده است.

عبدالرضا واعظی، با بیان اینکه میزان فروش داخلی محصولات شرکت های دانش بنیان استان نیز ۳۸ میلیارد تومان است، افزود: هم اکنون ۲ واحد شرکت دانش بنیان در پارک و علم و فناوری مستقر است.

وی با بیان اینکه هم اکنون یک هزار و ۵۵۵ شرکت دانش بنیان تحت نظر پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در استان فعالیت می کنند، اظهار داشت: تاکنون ۴۹۰ ایده در پارک علم و فناوری ثبت شده و میزان استقرار شرکت های دانش بنیان در این پارک با رشد ۷۶ درصدی مواجه بوده است.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، گفت: در سال ۹۸ در شاخص های شرکت های دانش بنیان، ارتقای چشمگیری روی داد و تعداد شرکت های آذربایجان شرقی از ۹۶ مورد به ۱۵۸ شرکت افزایش یافت.

واعظی، با اشاره به اینکه رقم حمایتی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از شرکت های دانش بنیان ۲۱۲ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: طرح جامع پارک علم و فناوری استان سال گذشته به تصویب هیات امنا رسیده و در این راستا تلاش می شود خدمات این پارک به دور افتاده ترین روستاهای استان نیز برسد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، امروزه در سفری یک روزه برای رونمایی ۱۱ طرح فناورانه وارد تبریز شد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  حمل‌ و نقل ریلی کشور هوشمند می‌شود