جعبه نوشته

فرهنگ گردشگری در جامعه نهادینه شود

  • تاریخ : 27th دسامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 70 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای فرهنگ گردشگری در جامعه نهادینه شود بسته هستند

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی تیموری در نشست مشترک با سید محمدرضا موالی‌زاده،دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، مدیران این مجموعه و بخش خصوصی مرتبط که در محل معاونت گردشگری برگزار شد؛ افزود: همکاری مشترک در سطح کلان، امکان دستیابی به هدف نهادینه شدن فرهنگ گردشگری در بطن جامعه، خانواده‌ها، جوامع محلی، دستگاه‌های اجرایی و عمومی فرابخشی و تاثیرگذار در این امر را به دنبال خواهد داشت.
وی به تلاش اخیر شورای فرهنگ عمومی کشور مبنی بر تهیه سند و برنامه ارتقای فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی اشاره و خاطرنشان کرد: این اقدام به طور حتم موثر است ولی برای دستیابی به هدف والاتر لازم است این سند انتظارات ۲ بخش از یکدیگر را احصاء و در چارچوب همکاری مشترک به کار ببندد.
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین به تشریح اقدامات انجام شده این وزارتخانه به منظور توسعه گردشگری مذهبی پرداخت و تعامل با شورای فرهنگ عمومی کشور را سبب تحقق دستاوردهای متنوع در زمینه فرهنگ‌سازی به عنوان یکی از مهم‌ترین و اقدامات زیربنایی در صنعت گردشگری عنوان کرد.   

 همچنین در این نشست سید محمدرضا موالی‌زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور نیز ضمن معرفی ساختار و بخش‌های مختف شورا به اقدامات و چشم‌اندازهای پیش رو این حوزه در بخش‌های مختلف پرداخت و از صنعت گردشگری به عنوان ابزاری برای انتقال و توسعه فرهنگ از اصلی‌ترین نیاز مهم فردی و فرهنگی و همچنین دارای آثار مختلف و تاثیرگذار نام برد.  
وی یادآور شد: شورای فرهنگ عمومی تاکنون ۱۲ سند را تصویب کرده است. ۶ سند دیگر نیز در دست تدوین و تصویب است و پیش‌بینی می شود بالغ بر ۲۰ سند دیگر تا پایان این دوره محقق شود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور تهیه برنامه ارتقای فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی را بستری برای سند همکاری میان شورای فرهنگ عمومی و وزارت گردشگری عنوان کرد تا اقدامی عملیاتی در راستای توسعه گردشگری مذهبی و زیارت رقم خورد.

  جوشانده پاکسازی ریه و تخلیه سموم، کشف طب چینی برای مبارزه با کرونا

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.