برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

صندوق پژوهش و نوآوری اجتماعی بازنشستگان ایجاد می‌شود

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی مرکز نوآوری صبا، اکبر افتخاری درخصوص برگزاری رویداد استارتاپی صبا نو افزود: دوران ارایه خدمات با شیوه سنتی به جامعه بازنشستگان گذشته است و برای این که شاهد تحول در خدمت رسانی به بازنشستگان باشیم، باید خلاقیت و نوآوری را چاشنی کار خود کنیم.

وی افزود: مرکز نوآوی صبا جزو معدود مراکز نوآوری اجتماعی کشور است، معمولاً مراکز نوآور و کسب و کارهای نو در حوزه اقتصادی فعالیت می کنند اما تمرکز مرکز نوآوری صبا بر حوزه اجتماعی و ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان با بهره گیری از توان تیم های استارتاپی و نوآور است.

وی گفت: هدف این مرکز ارایه سرویس به جامعه هدف صندوق بازنشستگی به عنوان یک بستر تسهیل گر برای ارایه خدمات کارهای استارتاپی و نوآورانه در حوزه بازنشستگان است تا این قشر بتوانند از دستاوردها، محصولات وخدمات خلاقانه و نوآورانه آن استفاده کرده و بهره گرفته و زیست توام با رفاه و کیفیت بیشتر را در دوره سالمندی تجربه کنند.

افتخاری گام بعدی در این مسیر را ایجاد صندوق پژوهش و نوآوری اجتماعی دانست و اظهارداشت: راه اندازی مرکز نوآوری صبا به عنوان یکی از اقدامات استراتژیک صندوق بازنشستگی کشور برای ایفای نقش اجتماعی به موازات نقش تامین معیشت بازنشستگان محسوب می شود که موجب ارتقای ظرفیت توانمند سازی بازنشستگی سالمندان خواهد شد و استارت آپ‌ها و شرکت های دانش بنیان و نوآور با استفاده از امکانات این مرکز می توانند به تحقق این امر کمک کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: رویداد صبانو نیز به عنوان یک رویداد استارت آپی و با هدف حمایت و سرمایه گذاری در تیم های استارت آپی خدمات بازنشستگی و سالمندی در قالب مراحل پیش شتابدهی، شتابدهی و توسعه بازار در زنجیره فعالیت های مرکز نوآوری صبا ایفای نقش خواهد کرد.

  امروز؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون‌های‌ دانشنامه تخصصی پزشکی

مرکز نوآوری صبا با برگزاری رویداد صبانو به عنوان یکی از معدود رویداد استارتاپی و ایده‌یابی در زمینه بازنشستگان و سالمندان، در محورهای سلامت جسمی، اوقات فراغت، گردشگری، سلامت روان و توان‌افزایی فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی در صدد است تا از ظرفیت های مختلف استارتاپی و نوآورانه در راستای ماموریت خود استفاده کند.

رویداد صبا نو فردا روز جمعه ۱۲ دی ماه با حضور ۱۵ تیم برگزار می شود و  به صورت آنلاین به آدرس @sabainnovation ارایه خواهد شد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)