جعبه نوشته

راهکارهای عملی دانشگاه تهران برای مقابله با کرونا

  • تاریخ : 16th آوریل 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 336 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای راهکارهای عملی دانشگاه تهران برای مقابله با کرونا بسته هستند

محمد رحیمیان روز چهارشنبه در گفت و گویی که پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه تهران منتشر کرده است، اقدامات تفصیلی این دانشگاه برای مبارزه با ویروس کرونا را تشریح کرد.

رحیمیان افزود: ساخت سیستم کمک تنفس مصنوعی ارزان قیمت و آزادسازی طراحی آن برای تولید در کشور، سامانه غربالگری صوتی برای بیمار کرونا مبتنی بر الگوی سرفه افراد، توسعه سامانه پیگیری وضعیت بیماران کووید ۱۹ در منزل و طراحی زیرساخت ملی یکپارچه پردازش و تشخیص از مهم‌ترین اقدامات دانشگاه تهران برای مقابله با کرونا است.

وی گفت: کارگروه‌های علمی تخصصی، تشخیص و مقابله با ویروس کووید ۱۹ با رویکردهای بیوفیزیکی، حسگرها و کیت‌های تشخیص، ارائه روش‌های درمان و تولید واکسن، سیستم‌های هوشمند و آنالیز داده و کارگروه مشورتی امور اجتماعی در دوران کووید ۱۹، تشکیل خوشه مشورتی اقتصاد کلان در دوران کرونا برای بررسی و ارائه راهکار در خصوص جوانب مختلف این بحران با مشارکت استادان و صاحب نظران دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران از دیگر اقدامات انجام شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران با بیان اینکه نشست‌های تخصصی کارگروه اجتماعی برای راهکارهای مقابله با کرونا تشکیل می‌شود، افزود: این نشست‌ها با هدف بررسی پیامدهای اجتماعی شیوع و بررسی کرونا در ایران و راه‌کارهای مقابله با آن با متخصصان حوزه‌های مربوط برگزار می‌شود.

رحیمیان ادامه داد: بررسی پیامدهای روانی، اجتماعی، اقتصادی و…  کرونا و ارائه راهکارهای پیشنهادی حل این پیامدها، بررسی ابعاد اقتصادی بحران شیوع ویروس کرونا و آثار ناشی از آن بر اقتصاد ایران، ارائه راهکارهای پیشنهادی مقابله با آن و راهکارهای مدیریت بحران و جلوگیری از پایداری آثار آن در کشور در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، علمی و فنی از دیگر محورهای این نشست‌ها است.

  سامانه صدور و تمدید مجوز تاسیسات گردشگری در کشور راه اندازی شد

وی افزود: پیشنهاد طرح جامع  داده‌کاوی هوشمند برای تاب‌آوری در شرایط بحرانی بیماری کووید ۱۹، توسط کارگروه سیستم‌های هوشمند و آنالیز داده شده است و هدف از تشکیل این کارگروه ملی به‌کارگیری داده‌کاوی هوشمند دانشگاه تهران برای مدیریت بحران کرونا، عبور از آن، مدیریت بازگشت بحران و بازسازی‌های کشور پس از کرونا است.
معاون پژوهشی دانشگاه تهران ادامه داد: پیشنهاد طرح جامع  سامانه ملی رادیولوژی از راه دور کرونا توسط دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی نیز ارائه شده است. هدف این طرح دریافت تصاویر پزشکی دیجیتال از بیماران توسط دستگاه‌های پزشکی مستقر در تمامی مراکز درمانی، آمبولانس‌ها و بیمارستان‌های صحرایی و ارائه گزارش تخصصی آنها به پزشکان معالج  است که این طرح از دیگر اقدامات دانشگاه تهران محسوب می‌شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.