جعبه نوشته

ونتیلاتورهای بومی ایرانی در مرحله ارزیابی هستند

  • تاریخ : 1st می 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 264 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای ونتیلاتورهای بومی ایرانی در مرحله ارزیابی هستند بسته هستند

سید محمد جواد صدری مهر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا تصریح کرد: در خصوص ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) پنج طرح در پارک وجود دارد که چهار طرح از این تعداد ارزیابی شده و پژوهشگران در حال رفع اشکالات هستند. طرح پنجم نیز روز شنبه توسط کمیته ارزیابی پارک علم و فناوری بررسی می شود. مقرر شده در نهایت از میان این طرح ها، دو ونتیلاتور تایید و به عنوان ونتیلاتور بومی و ملی به بازار عرضه شود.

وی ادامه داد: در زمینه کنترل،‌ پیشگیری و درمان بیماری کرونا تاکنون ۱۶۰ طرح از سوی پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان به کمیته ارزیابی دانشگاه ارائه شده که تنها ۱۳ طرح تایید و به مرحله اجرا رسیده است.

صدری مهر اظهار داشت: سیاست پارک، تاکید بر قطع زنجیره انتقال ویروس است نه درمان آن و در این راستا تاکنون ۱۳ طرح در حوزه قطع زنجیره تایید شده است.

وی با اشاره به برخی طرح های تایید شده، گفت: یک محلول ضدعفونی کننده برای سطوح با ماندگاری بیش از یک ماه، باکس های ضدعفونی کننده اسکناس، کتاب و اوراق اداری (روی سایر باکتری ها و ویروس ها تست شده و در مرحله تست کوید-۱۹ است)، تهیه صفحه کلیدهای غیرلمسی برای آسانسورها و درها، تهیه دستگاه های اتوکلاو (وسیله ای برای استریل کردن ابزار پزشکی و آزمایشگاهی) که برخی از تجهیزات وارداتی بوده است و اسپری ضدویروس دهان که با استفاده از آن ویروس ها از بین می روند و نیاز به ماسک وجود ندارد، برخی طرح های تایید شده است که در مرحله اجرا و تولید قرار دارند. 

  جزییات قیمت تمام شده‌ شکر اعلام شد

مدیر پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: پژوهشگران این دانشگاه کیت تشخیص کرونا نیز تهیه کرده اند که به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز رسیده است. 
وی افزود: در کشور هشت کیت به تایید وزارت بهداشت رسیده که یکی از این کیت ها توسط پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد ساخته شده است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.