جعبه نوشته

پژوهشگران مازندران رتبه برتر در کشور کسب کردند

  • تاریخ : 7th فوریه 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 390 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای پژوهشگران مازندران رتبه برتر در کشور کسب کردند بسته هستند

آموزش و پرورش مازندران در سال ۹۸ بر اساس قراردادی که با ۱۱ مجری طرح پژوهش بست توانست ۲ هزار و ۱۰۰ گزارش اقدام‌پژوهی از مدارس استان دریافت کند.

پس از داوری اولیه ۲۰۰ اثر پژوهشی به دبیرخانه  استانی راه یافتند که از این تعداد  ۱۱ اثر برتر شناخته شدند و در نهایت ۶ اثر به مرحله کشوری راه یافتند. 

در مرحله داوری ملی برای دومین سال متوالی، اقدام‌پژوه برتر کشور از مازندران بود و افتخار بزرگی برای استان است چون در مرحله کشوری، داوری خارج از خواست و اراده آموزش و پرورش مارندران امتیاز دهی کرد.

امروز نیز پژوهشگران برتر آوزش و پرورش مازندران در محل دانشگاه امام محمد باقر مرکز استان در مراسمی به مناسبت هفته پژوهش تجلیل شدند. 

پژوهش پایه توسعه و موتور محرک کشور است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این همایش با اشاره به نیاز پژوهش های کاربردی اظهار داشت: در حال حاضر نظام آموزشی و توسعه کشور نیاز به پژوهش های کاربردی دارد تا بتواند در عمل اجرایی شود. 

عسگری نیکزاد باتاکید بر اینکه تمام پژوهش ها باید پیوست اجرایی داشته باشد گفت: تحقیقات و پژوهش‌ها  باید از حالت انتزاعی خارج شود و سه سطح مدیریت، ارزیابی و اجرا را در خود داشته باشد.

وی پایه توسعه کشور و موتور متحرک کشور را در  پژوهش دانست و گفت: تمام دنیا امروز به این مفهوم و دریافت  رسیدند که پژوهش را نهادینه کنند. 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین تأکید کرد: دوستان عضو شورای تحقیقات دقت کنند اگر قرار باشد نتایج پژوهش‌های ما  عملیاتی نشود، زیان است و ما نباید راضی به این زیان باشیم.

  پرداخت کمک‌های بلاعوض و استمهال وام‌ برای جبران زیان مرغداران

نیکزاد همچنین گفت: اختلاف نظر بین مدیران و محققان همواره وجود داشته و مقاومت از سوی مدیران  در برابر برخی پژوهش‌ها وجود دارد  و لازم است قبل از هر چیزی، مدیران را توجیه کنیم.

 وی افزود: کارشناسان پژوهش در این بخش باید به جایگاه استراتژیک خود توجه داشته باشند و مدیران هم در جذب این نیروها، نگرش سیاسی و سلیقه‌ای نداشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندارن در پایان گفت: نکته بعدی ارتباط پژوهش‌های ما با مسایل بومی – محلی است که نباید از کنار آن به آسانی گذشت.

پژوهش ها باید به افزایش ثروت ملی ختم شوند

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش مازندران نیز گفت: امروز ما  به دنبال تحقیقاتی هستیم که اثربخشی بیشتری در زندگی روزانه جامعه داشته باشد و کارآمد باشد چون چنین  پژوهش‌هایی، بیشترین سهم را در تولید و افزایش ثروت ملی دارد.

دکتر محمد علی جوادی بورا به شرکت در نمایشگاه دستاوردهای آموزشی اشاره و خاطرنشان کرد:  حضور  در نمایشگاه بین‌المللی قائم‌شهر یکی از دستاوردهای ما بود که حاصل زحمات  دانش‌آموزان و همکاران ما در هنرستان‌ها بود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.