جعبه نوشته

امنیت غذایی کشور را با حفظ ذخایر ژنتیکی تامین کنیم

  • تاریخ : 4th می 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 232 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای امنیت غذایی کشور را با حفظ ذخایر ژنتیکی تامین کنیم بسته هستند

به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایران کشوری غنی از منابع و ذخایر فسیلی است که سالیان سال است به عنوان پایه اصلی اقتصاد کشور شناخته می‌شوند، اما این موضوع باعث شده مدیران از ذخایری که ثروت و سرمایه اصلی کشور هستند، غافل بمانند. ذخایری که مهم‌ترین و کلیدی‌ترین اندوخته‌های ژنتیکی هر کشوری محسوب می‌شوند. این منابع در کنار ارزش مادی، پایه و اساس همه تولیدات بیولوژیک اعم از کشاورزی، غذایی، دارویی، صنعتی و شیمیایی هم محسوب می‌شوند.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه استفاده پایدار از منابع پایه‌ای طبیعی می‌تواند به فقرزدایی و تأمین امنیت غذایی کشور بینجامد و در نتیجه توسعه اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی کشور را در پی داشته باشد، گفت: ایران کشوری غنی از ذخایر و منابع ژنتیکی است که اگر از این داشته‌هایمان به خوبی استفاده کنیم؛ به افزایش بهره‌وری از محصولات کشاورزی و زیست‌محیطی کمک می‌کنیم.

وی بیان کرد: برنامه‌های مختلفی برای افزایش بهره‌وری و حفظ منابع ژنتیکی کشور تعریف شده است و ستاد در کارگروه زیست‌بانک و ذخایر ژنتیکی، ارتقای کیفیت و کمیت خدمات بانک‌های ژن و زیست‌بانک‌های کشور را دنبال می‌کند.

قانعی گفت: حفاظت، صیانت و بهره‌برداری پایدار از این منابع تضمین‌کننده حیات کشور در حال و آینده خواهد بود و انتقال آن به نسل‌های آینده از وظایف مهم ملی همه ما است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  استفاده از دستگاه بلعیدنی برای درمان بیماری‌های معده

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.