برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

افزایش قیمت خودسرانه یک شرکت ماکارونی

معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: تمامی اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان به وفور و بدون هیچ گونه افزایش قیمتی در بازار موجود است و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

به گزارش وزارت صنعت، «عباس تابش» در جلسه ستاد تنظیم بازار در خصوص وضعیت کالاها و اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان گفت: خرما که شاخص کالاهای ویژه ماه مبارک رمضان است به قیمت مصوب در کف بازار موجود و در اختیار مردم است و با توافقی که با انجمن ملی خرما و تولیدکنندگان شده است خرمای ۷۰۰ گرمی به قیمت ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان در فروشگاه‌های زنجیره ای عرضه می‌شود.

وی با اشاره به قیمت عرضه انواع برنج در بازار افزود: میانگین قیمت برنج هندی ۹ هزار و ۳۰۰ تومان، متوسط قیمت برنج هاشمی ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان و متوسط قیمت برنج تایلندی نیز ۱۳ هزار و ۷۳۰ تومان است.

معاون وزیر صنعت درباره شکر گفت: در حال حاضر هر کیلو شکر به قیمت ۵ هزار و ۹۰۰ تومان در زنجیره توزیع عرضه می شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

انبارهای روغن فعال هستند

وی با بیان اینکه انبارهای روغن فعال هستند و مشکلی در بازار نیز نداریم، افزود: هیچ گونه افزایش قیمتی در این کالا که از کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ماه مبارک رمضان نیز هست، نداشته‌ایم.

۱۲ قلم کالای لبنی مشمول قیمت گذاری تثبیتی است

تابش در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص قیمت لبنیات بیان کرد: ۱۲ قلم کالای لبنی مشمول قیمت گذاری تثبیتی است و تغییر قیمت در مابقی کالاهای لبنی نیز باید با هماهنگی و نظارت انجام شود که تا پایان ماه مبارک رمضان هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

  زمان برگزاری سه آزمون وزارت بهداشت اعلام شد

بر اصل وفور و فراوانی کالا در بازار اعتقاد داریم

وی در بخش پایانی سخنان خود با تأکید بر اینکه بر اصل وفور و فراوانی کالا در بازار اعتقاد داریم ، تصریح کرد: اگر برای تأمین کالایی مجبور به واردات آن شدیم، باید واردات با کمترین بروکراسی ادارای و در اسرع وقت انجام شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)