برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

هزار تُن گوجه از کشاورزان جنوب کرمان خریداری شد

به گزارش ایرنا کریم عباس‌زاده روز سه‌شنبه در سفر به جنوب کرمان در جمع خبرنگاران افزود: طرح خرید حمایتی باید از هفتم خرداد ماه سال جاری آغاز می‌شد ولی با توجه به ابلاغیه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و تخصیص اعتبار، از ۱۰ خردادماه آغاز شد و در این طرح گوجه‌فرنگی به صورت نامحدود و حمایتی از کشاورزان جنوب کرمان خریداری می‌شود.

وی قیمت فروش گوجه را در بازار امروز  یکهزار و ۶۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: این افزایش قیمت با ورود سازمان تعاون روستایی رقم خورد.

مدیر کل بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با بیان اینکه پنج کارخانه رب‌گوجه در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان اقدام به خرید حمایتی گوجه فرنگی می کنند، تصریح کرد: شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی «ویس» جیرفت، شرکت تعاونی کشاورزی «عنبر» کهنوج، شرکت «ترگل» کهنوج، «نیلی صنعت» عنبرآباد و شرکت صنایع غذایی سبزوارن جیرفت اقدام به خرید گوجه‌فرنگی کشاورزان  جنوب کرمان می‌کنند.                      

 وی اظهار داشت: به ازای هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی مبلغ ۴۰۰ تومان یارانه توسط دولت پرداخت می‌شود.

عباس‌زاده به آخرین وضعیت خرید حمایتی گوجه در جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش  از ۱۰۰۰ تُن گوجه‌فرنگی توسط مراکز مشخص شده، از کشاورزان خریداری شده است.

در سال زراعی ۹۸_۹۹، ۱۲ هزار هکتار از اراضی جنوب کرمان به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته است که ۴۵ درصد از گوجه کشور در جنوب کرمان و در خارج فصل است.

طبق برآورد کارشناسان جهاد کشاورزی امسال ۴۸۰ هزار تُن گوجه‌فرنگی از مزارع جنوب کرمان برداشت می‌شود.

  مشکلات بخش کشاورزی ساوه و زرندیه در کانون توجه مجلس قرار گرفت

به گفته مسوولان در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان ۱۴ کارخانه رب‌گوجه وجود دارد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)