برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

حذف مجوزها در شرایط تحریم به حل مشکلات کمک می‌کند

«مسعود خوانساری» صبح روز سه شنبه در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به آغاز به کار پنجره واحد شروع کسب‌وکار در اتاق تهران با همکاری وزارت اقتصاد اظهار داشت: میزان درآمد نفتی به دلیل تحریم ها 48 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: در دو ماهه نخست امسال به جز دارندگان سهام عدالت، بیش از یک میلیون و چهارصد هزار نفر جدید کد بورسی دریافت کرده‌اند. ما خواسته هایی مشخص درباره بورس داریم که اولی کاهش روند اداری در خصوص پذیرش شرکت‌های بخش خصوصی در بورس است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر پذیرش شرکت‌ها کمتر از یکسال نیست.

رییس اتاق تهران با بیان اینکه بحث دیگر، شفافیت بیشتر روی قیمت سهام شرکت‌هاست، ادامه داد: نگرانی اصلی این است که در صورت ریزش بورس، مشکلی که برای موسسات اعتباری رخ داد، این بار برای برخی شرکت‌های بورس رخ دهد.

خوانساری به پیش‌بینی بانک جهانی از اقتصاد ایران و جهان بعد از شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: براساس این پیش‌بینی، رشد کل اقتصاد دنیا ۵.۲ و برای ایران ۵.۳ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

افزایش ۲۶ درصدی تسهیلات بانکی در سال گذشته

وی گفت: با توجه به منفی بودن رشد اقتصادی کشور در ۲ سال گذشته، اقتصاد ایران ۱۶.۴ درصد کوچکتر شده است.

رییس اتاق تهران ادامه داد: وزیر اقتصاد میزان کسری بودجه دولت را برای امسال ۱۴۰ هزار میلیارد تومان و مرکز پژوهش‌های مجلس ۱۸۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرده‌ است.

خوانساری تصریح کرد: در صورتی که خریدار اصلی اوراق قرضه دولتی، بانک‌ها و موسسات بانکی باشند، از قدرت تسهیلات‌دهی آنها کاسته می‌شود و این موضوع مشکلات تولیدکنندگان را افزایش خواهد داد.

  تولید رنگ‌ آنتی باکتریال نانو که مانع رشد کپک و قارچ می‌شود

رییس اتاق تهران گفت: سال گذشته بانک‌ها ۹۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند که ۲۶ درصد بالاتر از سال قبل از آن بود.

وی ادامه داد: این در حالی است که تورم تولیدکننده در همین سال ۳۶.۷ درصد بود که نیاز بنگاه‌ها به سرمایه در گردش را افزایش داد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)