برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

بحث دانش‌بنیان در این دولت به یک فرهنگ تبدیل شده است

سورنا ستاری روز سه شنبه در مراسم رونمایی از کیت ایرانی تشخیص سریع کرونا افزود: توسعه پیش از همه یک مفهوم فرهنگی است و اگر فرهنگ درست شود، بقیه چیزها هم درست خواهد شد.

وی ادامه داد: از چند سال پیش فعالیت در حوزه دانش بنیان شروع شد و الان این مجموعه ها به موفقیت های بزرگی دست یافته اند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری  ادامه داد: همه باید متوجه شویم که ثروت ایران، زمین آن نیست و جوانان دانش کشور است.

ستاری گفت: هرچند آن هم ارزشمند است، اما الان در دنیا نفت خام و خام فروشی معدن جواب نمی دهد. مهم آن دانشی است که مواد اولیه را فرآوری می کند و اتفاقات خوشی را رقم می‌زند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ عمومی سبب شد تا همه به سیستم داخلی اطمینان کنند، گفت: از همکاران خود در وزارت بهداشت از جمله سازمان غذا و دارو و انستیتو پاستور واقعا تشکر می کنم که تاییدیه های لازم را در خصوص کیت تشخیصی، تجهیزات پزشکی و دارو صادر کردند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: با این کار جرات را به جوانان ما دادند تا آنان وارد محیط هایی شوند که تابه حال وارد آن نشده بودند.

ظرفیت تولید یک میلیون کیت آزمایش در روز 

وی تاکید کرد: ما تا بحال تقریبا کیت نمی ساختیم. یک یا دو شرکت در عددهای بسیار پایین کیت های آزمایشگاهی می ساختند. در حال حاضر یکی از شرکت های ما ظرفیت تولید یک میلیون ساخت کیت در روز را دارد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در حوزه داروهای جدید و تجهیزات پزشکی هم اتفاقات خوبی رخ داده و بسیاری از محصولات این حوزه در ۵ تا ۶ ماهه اخیر تولید و روانه بازار شده است.

  مهلت ثبت‌نام در پذیرش کاردانی نظام جدید تمدید شد

مراسم رونمایی از کیت ایرانی تشخیص سریع مبتنی بر آنتی ژن کرونا امروز سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد. کیت ایرانی تشخیص سریع مبتنی بر آنتی ژن کرونا در مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می تواند مبتلایان به کرونا را شناسایی کند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)