برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

۷۷ میلیون اقامت نفرروز در نوروز ۹۹ پیش‌بینی می‌شود

ولی تیموری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال نیز همانند سال گذشته شاهد کاهش خروجی گردشگر داخلی باشیم که این موضوع می تواند رونق گردشگری داخلی کمک کند.

وی گفت: سال گذشته ۲۰میلیون نفر از اماکن فرهنگی، تاریخی بازدید و  ۷۷ میلیون اقامت نفرروز از مسافران داخلی و ۱۸۳ هزار نفر گردشگری خارجی نیز در کشور ثبت شد.

پیشنهاد ۱۲۰ لیتر بنزین نوروزی برای طرح خدمات سفر
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در خصوص اختصاص بنزین سفرهای نوروزی گفت: در این خصوص پیشنهاد ۱۲۰ لیتر بنزین (۱۵۰۰ تومان) به دولت ارائه شده که منتظر نهایی شدن آن هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه این میزان بنزین شاید نتواند کل سفر یک خانوار را پوشش بدهد ولی می تواند به بخش گردشگری داخلی انگیزه مطلوبی تزریق کند.

آسمان ایران برای پروازهای بین المللی امن است
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اتفاقات اخیر پرواز های داخلی، هر گونه پروازی بر روی آسمان ایران توسط وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی پیگیری می شود گفت: طبق اعلام اتحادیه اروپا آسمان کشورمان برای عبور پروازهای بین امللی امن است و باید در این خصوص وزارت راه با قاطعیت وارد عرصه شده تا به رفع این موضوع کمک کند.

وی بیان کرد: یکی  از خواسته های مهم ما از وزارت راه و شهرسازی این است که زمانی با ایرلاین های خارجی تفاهم نامه ای امضا می شود، تعهدات آنها با قوت اجرایی شود.

تیموری خاطر نشان کرد: با قوت به این موضوع از این پس شاهد رونق در بخش پروازهای بین المللی و حضور گردشگران خارجی به کشورمان خواهیم بود.

  مهلت جدید ثبت‌نام در آزمون ارشد علوم‌پزشکی آغاز شد

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)