برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

افتتاح پروژه‌های مهم و متنوع وزارت میراث‌فرهنگی در هفته دولت

  علی‌اصغر مونسان در جلسه شورای معاونان و مدیران استانی بیان کرد: در سطح ملی این موضوع مطرح است که سفر موجب تشدید کرونا می‌شود، در صورتی که رعایت نکردن فاصله اجتماعی، ازدحام و استفاده نکردن از ماسک عوامل مهم تری برای شیوع کروناست و سفر تأثیر کمتری نسبت به این موارد دارد.

او با اشاره به ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهوری در خصوص صدمه به صنعت گردشگری افزود: در صورت ادامه این روند، صنعت گردشگری صدمه زیادی متحمل خواهد شد. 

تکمیل پروژه‌های اثرگذار در اولویت مدیران استانی

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مونسان با تأکید بر پیگیری پروژه‌های بزرگ نیمه‌کاره در استان‌ها متذکر شد: پروژه‌های متنوعی در استان‌ها، برای افتتاح در هفته دولت آماده بهره‌برداری هستند. مدیران کل استان باید تکمیل پروژه‌های اثرگذار استان را در اولویت کار خود قرار دهند.

جلسه با نهاوندیان برای تسهیلات ویژه گردشگری و صنایع‌دستی

در ادامه ولی تیموری معاون گردشگری در خصوص امهال وام‌ها تا پایان سال بیان کرد: کلیات حمایت ویژه از صنعت گردشگری و صنایع‌دستی در صورت‌جلسه ستاد اقتصادی درج و صحبتی درباره محل تأمین بودجه مطرح شده است. در جلسه فردا با دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری که بسیار حیاتی است نتیجه نهایی حاصل خواهد شد.

او با تأکید بر اینکه در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه‌ای در خصوص لغو سفر وجود ندارد توضیح داد: با توجه به اینکه تنها یک ماه برای انجام سفر فرصت باقی مانده است مدیران کل استانی باید در جلسات استان از انجام سفر دفاع و با اتخاذ تصمیمات درست و تشدید نظارت‌ها به انجام سفر کمک کنند.

تحریک مردم به سفر با پرداخت وام ۴ درصدی

  جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی بسته ایمن‌سازی محیط ارائه کرد

همچنین در این جلسه حسین اربابی مدیرعامل کانون جهان‌گردی و ایران‌گردی به تصویب وام ۵۰۰ میلیارد تومانی در هیئت مدیره بانک ملت اشاره کرد و افزود: این وام سفر با سود ۴درصدی برای عموم مردم در نظر گرفته شده که البته احتمال افزایش آن تا ۲۰ هزار میلیارد تومان وجود دارد.

او با بیان اینکه تحقق این موضوع بستگی به وزارتخانه خواهد داشت، افزود: این وام که چهار ماه تنفس دارد و مدت بازپرداخت آن نیز هشت ماهه است می‌تواند عاملی برای تحریک بازار و تقاضا باشد.

اربابی با اشاره به اینکه این تفاهم‌نامه در چند روز آینده نهایی می‌شود، ادامه داد: با تزریق این رقم به حوزه گردشگری، ریسک بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به تآسیسات گردشگری نیز پایین خواهد آمد.

این جلسه با حضور محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی، ولی تیموری معاون گردشگری، پویا محمودیان معاون صنایع دستی، ساسان تاجگردون معاون سرمایه‌گذاری، مدیران ستادی و مدیران عامل مؤسسات تابعه در سالن فجر برگزار شد و در آن مدیران کل استانی به صورت وبینار حضور داشتند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)