جعبه نوشته

یک میلیون و ۱۷۵ هزار تن کود یارانه‌ای در سال جاری تامین شد

  • تاریخ : 2nd نوامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 105 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای یک میلیون و ۱۷۵ هزار تن کود یارانه‌ای در سال جاری تامین شد بسته هستند

به گزارش روز یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «حمید رسولی» افزود: توزیع کود اوره به صورت منظم در سراسر کشور در جریان است و در حال حاضر هیچگونه کمبودی از نظر کودهای فسفاته و پتاسه در کشور نداریم.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اظهارداشت: از حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن سهمیه  کود اوره که توسط وزارت جهاد کشاورزی برای سال جاری تعیین و جهت اجرا به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ابلاغ شده است، تاکنون حدود یک میلیون و ۱۷۵ هزار تن – معادل ۶۵ درصد – تامین شده که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۰ درصد و نسبت به میانگین ده ساله ۴۳ درصد  افزایش داشته است.

رسولی ادامه داد: از یک میلیون و ۱۷۵ هزار تن انواع کودهای یارانه‌ای تدارک شده از ابتدای سال ۹۹، مقدار یک میلیون و ۲۹۵ هزار تن جهت توزیع به استان‌های سراسر کشور تحویل‌شده است؛ بنابراین با توجه به اقدامات به‌عمل‌آمده، هیچ‌گونه نگرانی از بابت ذخیره انواع کود و توزیع آن در استان‌ها وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در خصوص وضعیت توزیع کودهای فسفاته و پتاسه گفت: مطابق برنامه هم اکنون مقدار ۴۰ هزار تن کود فسفاته در کارگزاری‌های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در سراسر کشور موجود و جهت خرید در دسترس کشاورزان قرار دارد و مقدار ۹۱ هزار تن کود فسفاته نیز در بنادر موجود است.

رسولی افزود: در خصوص کودهای پتاسه وضعیت مناسبی داریم و هم اکنون مقدار ۴۸ هزارتن کودهای پتاسه در استان‌ها در دسترس کشاورزان است.

به گزارش ایرنا، چندی پیش شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به دلیل تغییر نرخ ارز کود از ارز رسمی به ارز نیمایی قیمت انواع کودهای شیمیایی وارداتی را برای بهره‌برداران بخش کشاورزی تعیین و ابلاغ کرد.

  انتخاب رشته کنکور دکتری ۹۹ آغاز شد

براین اساس قیمت هر کیلوگرم کود سوپر فسفات تریپل هشت هزار و ۳۶۰ تومان،  دی آمونیوم فسفات ۹ هزار و ۹۳۰ تومان، کلروپتاسیم ۱۰ هزارتومان و سولفات پتاسیم ۱۰ هزار و ۸۸۵ تومان برای کشاورزان محاسبه می‌شود.

همچنین قیمت هر کیسه ۵۰ کیلوگرمی کود سوپر فسفات تریپل ۴۲۳ هزار تومان، دی آمونیوم فسفات ۴۹۶ هزار و ۵۰۰ تومان، کلروپتاسیم ۵۰۰ هزار تومان و سولفات پتاسیم ۵۳۲ هزار و ۲۵۰ تومان است.

ارز رسمی ۴۲۰۰ تومانی کودهای شیمیایی وارداتی از آذرماه سال ۹۸ حذف و به ارز نیمایی تبدیل شد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.