جعبه نوشته

رونق تولید و اقتدار ملی نیازمند مهندسی فرهنگی است

  • تاریخ : 26th ژانویه 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 446 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای رونق تولید و اقتدار ملی نیازمند مهندسی فرهنگی است بسته هستند

فاطمه ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان اینکه رعایت استانداردهای تولید، یکی از ضروریات در تولید اسباب‌بازی است، اظهار داشت: طراحی و مهندسی فرهنگی صحیح برای انجام هر پروژه تولیدی یا فرهنگی باعث بالندگی و رشد آن ایده و تولید خواهد شد. در کشور ما برحسب شرایط موجود وقتی فردی تصمیم می‌گیرد بدون در نظر گرفتن زیرساخت‌ها و طراحی و مهندسی صحیح تولیدکننده شود و متاسفانه با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شود. 

وی افزود: برای راه‌اندازی هر کسب و کار و بخصوص تولید اسباب‌بازی در ابتدا ما نیاز به تحقیق و پژوهش و طراحی و مهندسی آن فکر و ایده داریم، سپس باید وارد مرحله اجرا شویم. با طراحی و مهندسی فرهنگی میزان خطای محاسبه شده حداکثر ۱۵درصد خواهد بود. به کارآفرین‌ها و تولیدکنندگان توصیه می‌کنم حتما از فعالان و طراحان مهندسی فرهنگی برای پیشرفت و اجرایی شدن طرح‌ها و ایده‌های خود استفاده کنند تا با شکست‌های شدید اقتصادی مواجه نشوند و از سوی دیگر تولیدات آنان نیز مورد توجه مردم قرار گیرد.

ابراهیمی اظهار کرد: رونق تولید یعنی ایجاد ساز و کارهای لازم در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط به منظور رفع موانع قانونی و تامین زیرساخت‌های واحدهای تولیدی و کاهش بروکراسی‌های اداری و تسریع در روند کسب مجوزها و بهبود فضای کسب و کار. رونق تولید، حاصل نخواهد شد مگر با ایمان و اعتماد به ظرفیت‌های بومی و چشم پوشیدن از بیگانگان و ایجاد روحیه خودباوری و امید در دل مسئوولین و متولیان اقتصادی کشور و در نهایت پرهیز از پذیرش غیرعالمانه تئوری‌ها و نظریه‌های تاریخ گذشته و غیربومی اقتصادی.

  وزارت صنعت خواستار افزایش تولید و عرضه ارزاق عمومی شد

وی تاکید کرد: البته قطعا رونق تولید مستلزم ارتقاء کیفیت، تنوع در بسته‌بندی، تبلیغات و بازاریابی مدرن، استفاده از دانش و تکنولوژی و بهره‌مندی صحیح از فضای مجازی و آشنایی با علوم تجارت بین‌الملل است که بایستی مد نظر تولیدکنندگان و کارآفرینان قرار گیرد.

دبیر دپارتمان اسباب‌بازی اتحادیه صنف خرازی فروشان تهران و وابسته، گفت: ما خرسندیم که تولیدکنندگان اسباب بازی توانسته‌اند در این سال‌ها بخشی از نیازهای اسباب بازی کودکان کشور را تامین کنند. این همه تلاش و رشد تولید در حوزه اسباب‌بازی قابل تقدیر و ستودنی است.

وی ادامه داد: نگاهمان به پیشرفت هرچه بیشتر تولید اسباب‌بازی با کیفیت‌های بسیار عالی و قابل رقابت با اسباب‌بازی‌های اروپایی است، اما این همه تلاش فقط درصد کمی از نیازهای اسباب بازی کودکان این سرزمین را پاسخگو است. برخی از تولیدات استانداردهای لازم را ندارند و بعضی دیگر بخصوص عروسک‌ها بیشتر موزه‌ای و دکوری هستند و به اندازه کافی برای کودکان جذاب نیستند.

ابراهیمی تصریح کرد: داشتن مهندسی فرهنگی و پیوست فرهنگی در تولید اسباب‌بازی ایرانی یعنی تعریف کاراکترهای کارتونی و انیمیشن‌هایی برای تولیدات برتر ایرانی، ساخت عروسک‌های سالم با استاندارهای بهداشتی و درج گروه سنی درست بر روی بسته‌بندی‌های اسباب‌بازی.

دبیر دپارتمان اسباب‌بازی اتحادیه صنف خرازی فروشان تهران و وابسته، تاکید کرد: برای آموزش صحیح به تولیدکنندگان و ایجاد زوایای درست تولید و توزیع باید همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی برگزار شود و این روزنه‌ها در اتاق فکرهای تخصصی مورد بررسی قرار گیرند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.