جعبه نوشته

سامانه اطلاع رسانی و خود ارزیابی بیماری کرونا به‌روزرسانی شد

  • تاریخ : 22nd مارس 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 380 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای سامانه اطلاع رسانی و خود ارزیابی بیماری کرونا به‌روزرسانی شد بسته هستند

به روزرسانی این سامانه با همکاری بانک مرکزی و وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، انجام شده است که پس از پردازش اطلاعات جدید، ۵۰ محله پرخطر شهرها توسط مردم قابل مشاهده هستند.

خود ارزیابی بیماری، پرسش و پاسخ، اطلاع رسانی عمومی، ریجستری بیماران و پیگیری وضعیت آنان، ایجاد بایوبانک نمونه ها و برگزاری دوره های آموزشی از جمله بخش های این سامانه است. بخش دیگری به این امکانات اضافه شده و کاربران می توانند احتمال ابتلا به بیماری را باتوجه به رفتار بهداشتی و ارتباطات خود نسبت به میانگین جامعه، مشاهده کنند.

امروزه زندگی همه ما تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفته و در این هنگام لازم است تا علاوه بر دریافت آموزش های درست، بتوانیم اطلاعات صحیح از شرایط بیماری در سطح شهر و محلات داشته باشیم.

لذا با تحلیل داده های متعدد و با حفظ حریم شخصی و محرمانگی داده ها، میزان تردد افراد بیمار پیش از بستری در اماکن مختلف بررسی شده و با استفاده از کاوش متن، مناطق پرخطر مشخص شده است.

این کار مهم توسط مرکز تحقیقات بیماری‌های غیر واگیر پژوهشگاه علوم و غدد دانشگاه علوم پزشکی تهران و تیم تحلیل داده و برنامه نویسی شرکت دانش بنیان گروه ایده سازان فناوری ویستا و با حمایت تام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

هموطنان می توانند برای بهره‌مندی از این خدمات وارد سامانه اطلاع رسانی و خودارزیابی کرونا شوند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  فاصله‌گذاری هوشمند؛ یک ضرورت یا تهدید در مهار کرونا

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.